Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyukám hagyaték tárgyalása...

Anyukám hagyaték tárgyalása után apám a családi házat eladta, az ingóságokat nem adja oda. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Az ingóságokat apán elvitte az új házába. Az ingóságok nagy része ráadásul az anyukám családjától kapott ajándék (még évtizedekkel korábbról).

Tehetek bármit is? Persze nincs kommunikáció köztünk, ott tesz keresztbe, ahol tud a saját apám.

Attól tartok, hogy ezeket a tárgyakat ki is dobhatja a kukába, tehát hiába várom ki míg a haszonélvezeti joga megszűnik...


2014. okt. 7. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha ő örökölte meg őket, akkor jogosan csinál vele azt, amit akar. Ki örökölte meg?
2014. okt. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a nagyszüleim okán de szintén apám miatt vagyok ugyanebben a helyzetben. Az ingóságokkal kapcsolatban nem lehet igazán mit tenni.

Nálunk is apám elvitt minden ingóságot,. ami nekem érték lett volna, ő meg kidobta.

2014. okt. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha hazasok voltak, akkor o orokli, azt csinal amit akar.
2014. okt. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Te nem örököltél a házbóL? Amúgy smmit se tudsz tenni. Én örököltem egy fél házat amin anyqmnak haszonélevezet van lelakja nem fizeti a számlákat és semmit nem tudok tenni mert be sem eneged, s jogilag megteheti. Ez a szomorú de ha feldobja a pacskert majd rajtam vasaljak be a rngeteg közüzemi tartozast ez ám a patt hlyzet
2014. okt. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy az örökhagyó után kik és milyen mértékben örököltek, törvény szabályozza. Egyenesági leszármazottként biztosan örökölsz, de a közjegyzői határozat előtt kell képviselned az érdekeidet, utána már nehezebb, mert akkor egy hatósági eljárást kell megtámadni.

Az örökrészedhez való jutás érdekében kérhetsz végrehajtást is. A haszonélvezet az ingatlanra vonatkozik, ingóságra nem.

Vita, pláne rossz viszony esetén természetesen mindig a birtokban lévő van előnyben, ezt hatóság nem fogja tudni soha kompenzálni (más szóval, ha apád kidobta a neked ítélt családi étkészletet, az már nem lesz meg, maximum az árát perelheted - ha megéri).

A haszonélvező lehetőségire is vannak szabályok. Például, ha kizárólagosan használ egy lakást, a (rész)tulajdonos a gázszolgáltatóval való szerződését felbonthatja, és a használó köti meg a szerződést. Persze, ha soha nem fizet, azt a szolgáltató a házra terheltetheti, ha van ott tulajdonrésze a haszonélvezőnek. És az adósság is öröklődik, ezt tehát peren kívül, még időben kell rendezni, kinek kinek a fantáziája szerint (vagyis a lehetőségeit saját magának kell kitalálnia).

2014. okt. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!