Végül mi lett azzal a gazdával, aki áramot vezetett a kerítésbe, ami agyoncsapta a tolvaj cigányt?
Innen kis háttérinfó:
"Szoboszlai Barna 2008 nyarán áramosvezetéket húzott ki zárt kertjében lévő zöldséges veteményes rész köré, hogy megvédje termését a tolvajoktól. A kerítésen bemászó és a veteményeshez ment férfiak pedig áramütést szenvedtek. Egy férfi a helyszínen életét vesztette. Ketten megsebesültek, de nem haltak meg. Szoboszlai Barnát azonnal őrizetbe vették, majd előzetes letartóztatásba helyezték. A falu, a halott családjának ismerősi köréből több fenyegetés is kapott Barna bácsi, hogy vissza ne merjen költözni Kesznyétenbe. A vádlott és felesége Monokon él, ahol lakást kaptak a polgármestertől."
Ismétlem, fontos tudni, hogy nem a kerítésbe vezetett áramot, hanem külön a veteményes kert köré emelt fel drótot amibe áramot vezetett, ami ki volt táblázva, mindenki tudott róla (a behatolók is), azért mert korábban már számtalanszor megdézsmálták a veteményesben termesztett dolgokat.
Másik rész az oldalról:
"A lopás indítékát erősítette meg egy tanú, aki annak idején az egyik áram által megrázott férfit az utácra kivitte. Ez a férfi is lopásról, beszélt, de amikor szembesítették korábbi vallomásával - amikor valamilyen bosszú szándékáról is szólt - azt kérdezte: Ezt én mondtam? A rendőrségi vallomás szerint ezt valóban ő nyilatkozta - nyomatékosította a bíróság. Ennek az ellentmondásnak azért lehet még szerepe a tárgyalás során, mert azok, akik annak idején a tetthelyen jártak valamennyien arról beszéltek, hogy semmilyen szatyor, zsák vagy más nem volt a kertben lévőknél, amiben lopott holmit hozhattak volna el. Az ingatlanra behatolás indítékának pedig ugyancsak befolyásoló szerepe lehet majd az ítélethozatalkor."
Ezen én egy kicsit azért kibuktam. Nem volt szatyor?! Szatyor kell ahhoz, hogy 3-an bemenjenek és megtömjék a zsebeiket és markukat zöldségekkel, és azt habzsolva aztán távozzanak? :S
Na vajon miért hatoltak be éjszaka nem csak a telekre, hanem a VETEMÉNYESKERTBE! Talán onnan akarták felköszönteni Barna bácsit? Pfft....
22:49
Igen, csak ezt hiába mondod azoknak, akik nem értik a jog működését és helyette indulatból "ítélkeznek". Mondjuk mindegy, mit hőbörög a sok "laikus", a bírók szerencsére nem közülük kerülnek ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!