Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon, ha az apa jól...

Magyarországon, ha az apa jól megverné a gyerekével fajtalankodót, akkor ő sem kapna érte semmi büntetést, mint ahogy az USA-ban sem kapnak az apák ilyen esetben?

Figyelt kérdés

[link]


Az apa rányitott a kisgyerekével fajtalankodó bébiszitterre és erősen 8 napon túl gyógyuló ütéseket osztott ki neki.


Természetesen ez a morálisan helyes dolog, de Magyarországon ezt meg lehetne úgy valósítani, mint az USA-ban, hogy utána az apa ellen még eljárás sem indul?


2014. júl. 19. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Áh.

Kizárt.


Az Egyesült Államok nagyon más világ.


Magyarországon szerintem az apa több évet kapna, mint a fajtalankodó bébiszitter.

Magyarországon nagyon védik a bűnözők jogait.

2014. júl. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Nem.

A bébiszittert is megbüntetnék, de az apa ( vagy anya ) több év börtönt kapna.

Az egyes jól írta: ott a bűnözőnek több joga van mint nekünk.

2014. júl. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

ma 21:05

Nincs igazad.

Az alábbi eset történt a nagybátyámékkal. A kisfia 5 éves volt amikor a szomszéd huszonéves fia kicsalta a kertes ház udvarából a kisfiút. Mivel ismerték egymást, így a kisfiú kiment. A nagybátyám éppen gyalog ment hazafelé, és messziről látta, hogy a kisfia megy a szomszéd sráccal el. Bár semmi rosszra nem gondolt,de követte őket. A srác a lakótelepi otthonába vitte, de a nagybátyám nem tudod bemenni az épületbe, mert a kapucsengőre nem reagált a srác. Ismertük a srácot, de egyikünk sem tudta hányadikon, hányas ajtó a lakása. Eltelt egy kis idő míg megtudta. felment, de akkor már mérges volt. Kopogott, csengetett semmi, így mérgében kirúgta az ajtót, és a srác alsógatyában a kisfia meztelenül volt a szobában és sírt. Úgy elborult a nagybátyám agya, hogy pépé verte a srácot. a szomszédok szedték le róla. Komoly sérülést okozott a srácnak lévén, hogy eltörte az állkapcsát, karját. A srác kórházba a nagybátyám a rendőrségre ment. Felvették a vallomását, majd hazamehetett. Jó pár hónappal később volt egy tárgyalás ahol elmondta mi történt. A szomszédok is elmondták mit láttak, a srác is elmondta a maga verzióját. Nem tudom meddig tartott a tárgyalás de a nagybátyám tisztázta magát, és nem kapott semmit. Egyébként mesélte, hogy a rendőr aki rögzítette a vallomását, mondta neki, hogy minden apa ezt tette volna.


Szóval Magyarországon sem ítélnek el, ha a gyerekedet megmented egy pedofiltól, és hirtelen felindultságból megvered. Lesz tárgyalás, lesz esetleg ejnye-bejnye de nem ítélnek el.

Akkor ítélnek el (de akkor is figyelembe vennék az érzelmeket) ha a védelem önbírásgodásba megy át, és bár a verés után leállhatsz, de inkább megölöd az illetőt.

2014. júl. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A bíró is ember, valószínűleg még apa is, biztos vagyok benne, hogy nálunk sem kapna letöltendőt az apa ilyen esetben...
2014. júl. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk az összes bűnözőajnározó óbégatna!4


Pedig a sok marhaság helyett ilyeneket kellene "lekoppintani" a jenkiktől.

2014. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3%

Ki az a gyökér, aki egy ilyen görényarcú nyomorultra rábízza a 8-10 éves gyerekét?

Én a gyereknek már akkor 20 év fegyházat adtam volna, amikor még nem is követett el semmit.

2014. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk férfi bébiszitter....nekem ez is elég furcsa.

Mint a férfi kozmetikus.

2014. júl. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző, ne legyél diszkriminatív.

Nem hiszem, hogy lenne bíró, aki ezért elítélné az apát.

2014. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!