Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lezárolják a folyoszámlámat...

Guppi69 kérdése:

Lezárolják a folyoszámlámat egy végrehatjtó, mert tartozásom van. A kártyára nem megy más csak családi potlék 2gyerek után. Az egyik tartosan beteg, és ezt másodjára csinálja. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van erre joguk? Feljelenthetem? Vagy be perelhetem? Mivel családi és gyesböl nem foghatná le! Antal L. A tettes
2014. jún. 3. 09:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy már letilthatják a tartozást a családiból is.


Szerintem ez mondjuk nem más mint szimpla lopás, hiszen én a bankot azzal bízom meg, hogy vigyázzon a pénzemre. Ha otthon lenne a párnám alatt, akkor simán betörhetnék az ajtómat, és elvinnék, mert letiltották? Szánalmas.


Amúgy ha jogos a követelésük, akkor simán megtehetik, teljesen legálisan. Nincs ebbe semmi fura.

2014. jún. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem sem vonhatnak családiból!Szüntesd meg a folyószámlát és majd a postás hozza a pénzt.Intézd el minél hamarabb!
2014. jún. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Őszödi Ferenc ***** válasza:
Ez sajnos jogos. Kérje készpénzben a családi pótlékot. Ez azonban csak tüneti kezelés, el kellene kezdeni a tartozás törlesztését, mert nagyon nagyra fog hízni az összeg.
2014. jún. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ez a második eset elsönek levette a 30% nál többet és mondta h bocsánat igazunk van mert nem vonhatná le családibol,és most ujra megtette!
2014. jún. 3. 10:10
 5/16 Golan Trevize ***** válasza:
100%

"Szerintem ez mondjuk nem más mint szimpla lopás,"


Nem nagyobb lopás, mint a tartozást nem visszafizetni.


"Ha otthon lenne a párnám alatt, akkor simán betörhetnék az ajtómat, és elvinnék, mert letiltották?"


Az ajtót nem törhetik be, de jogerős végzés esetén köteles vagy beengedni a lakásba a végrehajtót, aki azt visz el, amit akar. Igen, legelőször a párna alól a készpénzt fogja vinni.

2014. jún. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

‘ Nem nagyobb lopás, mint a tartozást nem visszafizetni. ’

igen, es ha mondjuk a penz tobb mint 2x eset kerem vissza, akkor engem bezarnak uzsorazaser!

persze aki a plazma tv v hasonlo vegett jart igy megemdemli.

meg kicsit pofatlan, h kapsz kb 2% ot tisztan...

aztan csodalkoznak, ha masba fektetnek az emberek...

2014. jún. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%

"Nem nagyobb lopás, mint a tartozást nem visszafizetni. "


Tényleg?

Normális, bérből és fizetésből élő emberek vagyunk férjemmel, két gyerekkel.

Lakáshitelünk mint sokaknak nekünk is van, amit rendesen fizetünk.

A családi költségvetést úgy állítottuk be, hogy jusson mindenre. Gondolok itt a számlákra, a hitelre, valamint a konyhára, és egy kicsi a szórakozásra.


Viszont tudod van amikor az élet közbe szól. Akkor mi a helyzet? Akkor mindenki egyszerre tartja a markát szerinted teljesen jogosan. Mert tudod ha valaki pl. balesetet szenved és kiesik a munkából mondjuk hónapokra, amit már nem fedez a biztosítás, valamint elfogynak a tartalékok, akkor mi van?

Ó hát persze. Ott a családi, mert a szolgáltató nem tudja nélkülözni a gáz árát egy - két hónapig. Jogos igaz? Jogos hagyni éhen halni családokat, mert valami balul sült el az életébe. Mert ugye nem az emberek biztonsága az elsődleges, hanem a szolgáltatók nyeresége. Embertelen, rossz megoldás ez. Legalább annyit előírhatnának a jogszabályok, ha valaki fizetésképtelenné válik átmenetileg, pár hónapig szüneteltessék a fizetési kötelezettséget az összes helyre, majd ahogy újra egyenesbe jött, azaz dolgozik, akkor a felhalmozódott tartozást annak összegétől függően havi részletfizetésre váltsák.


A mi történetünk így hangzik. pl. a férjemet 800 000 azaz nyolcszázezer forintra büntették csak azért, mert nem tagadta meg a munkát. Utasításra cselekedett, mégis őt akarták meghurcolni. A bírósági végzés mivel itt volt magánjogi felelősség is csak megfelezni tudta a munkáltatóval ezt a bírságot. Ez a családnak 400 ezer forint mínuszt jelentett, azaz negyedévi munkabére kiesett a férjemnek.

Mivel ezután a férjemet kirúgták, hiszen beperelte a céget, valamint a munkabérét sem fizették ki az utolsó hónapra, újabb havi bér esett ki.

Tudjátok, hogy mennyi minusz keletkezett amire elhelyezkedett? Nem tartott sokáig mert 3 hét alatt talált melót, de számolj.

Nem kapott a ledolgozott hónapra fizetést, 3 hétig keresett helyet arra nyilván nem jár fizetés, majd egy hónapot le kellett dolgoznia, amire megkapta az első fizetését. Újabb 3 hónap kiesett.


Persze újra pereltünk, mert az ilyen munkáltatóval másképp nem lehet beszélni, két és fél évig tartott a per, nemrég zárták le az ügyet.


Mostanra rebdbe jöttünk, de annak idején amikor a rohadt ingatlanadót levonták a családiból, amit elvileg ételre szántam, hát sírni tudtam volna. Mindennel megcsúsztunk, és mindenki úgy érezte, hogy az a tartozás a legfontosabb amiért ő tartja a markát.

Ellehetetlenítették az életünket, több mint egy év volt amire kikecmeregtünk ebből az állapotból.


Szóval igenis lopás, amikor az ő általuk kreált tartozásokat, /tehát nem a tőketartozást hanem mondjuk a büntetőkamatokat, végrehajtási díjakat, egyéb nem rendszeres adókat/ letiltják. Ellehetetlenítik a családok életét, nem érdekli őket ha valami oknál fogva úszik az életed. Nincs méltányosság. Senki nem segít.


Aki otthon vakarózik az megérdemli, de aki egész életében dolgozott, nem igaz hogy nem kaphatna ilyenkor egy kis külön megértést. Csak úgy grátiszba.

2014. jún. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Golan Trevize ***** válasza:

"A családi költségvetést úgy állítottuk be, hogy jusson mindenre. Gondolok itt a számlákra, a hitelre, valamint a konyhára, és egy kicsi a szórakozásra."


Mi úgy állítottuk be, hogy minden hónapban tegyünk félre is.


"Viszont tudod van amikor az élet közbe szól."


Tudom, hogy van, ezért kell előre félretenni.


"mert a szolgáltató nem tudja nélkülözni a gáz árát egy - két hónapig."


Kérdés: ha vállalkozásod lenne, és annak tartozna valaki, és ezért kerülnél rossz anyagi helyzetbe, akkor is a tartozó pártját fognád? Vagy van "jó" szolgáltató, meg "rossz" szolgáltató? Mindenki aláír egy szerződést a szolgáltatóval. Benne van feketén-fehéren, hogy kinek mi a kötelessége. Ha nem tetszik, nem kell szerződni.


"Mert ugye nem az emberek biztonsága az elsődleges, hanem a szolgáltatók nyeresége."


Lásd amit az előbb írtam.


"Legalább annyit előírhatnának a jogszabályok, ha valaki fizetésképtelenné válik átmenetileg, pár hónapig szüneteltessék a fizetési kötelezettséget az összes helyre,"


A _legtöbb_ szolgáltatóval és hitelintézettel meg lehet egyezni, csak _időben_ kell nekik szólni.


"majd ahogy újra egyenesbe jött, azaz dolgozik, akkor a felhalmozódott tartozást annak összegétől függően havi részletfizetésre váltsák."


Ez hívják úgy, hogy adósságcsapda. Ahhoz, hogy kikerülj az adósságból, adósságba vered magad.


"Mindennel megcsúsztunk, és mindenki úgy érezte, hogy az a tartozás a legfontosabb amiért ő tartja a markát."


Ha neked tartoznának, te is így éreznél.


"Szóval igenis lopás, amikor az ő általuk kreált tartozásokat, /tehát nem a tőketartozást hanem mondjuk a büntetőkamatokat, végrehajtási díjakat, egyéb nem rendszeres adókat/ letiltják."


Ismétlem: semmivel nem nagyobb lopás, mint nem megfizetni a tartozásokat.


"Ellehetetlenítik a családok életét, nem érdekli őket ha valami oknál fogva úszik az életed."


Mert nem egy családról van szó, hanem sokról. És sok "kicsi" tartozás együtt bizony nagy tartozás.


"Nincs méltányosság."


Van, csak mondom: _előre_ kell szólni, hogy gondban vagy, nem akkor, amikor már jön a végrehajtó.


"Csak úgy grátiszba."


Az életben semmi nincs ingyen.

Kegyetlenül hangzik, de sajnos ez van.

2014. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Jó aki tud félre tenni!én egyedül nevelem a 2gyermekemet albérletbe! 90.000ft ot kapok havonta (családi gyes) albérlet minimum rezsivel 50.000ft és marad 40.000ft de ha lefognak belöle 30.000ftot marad 10.000ft egy honapra kaja ruha és stb-re
2014. jún. 3. 13:13
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

Gondolom a kérdezőnek nem a plazma tv-re felvett tartozása került végrehajtásra.


A 8-as nem hiszi el, hogy nem tud mindenki félretenni.

2014. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!