Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A magamnál hordott kés pengéje...

A magamnál hordott kés pengéje csak és kizárólag 8cm hosszú lehet? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Tehát egy taktikai kés ami rugóval nem rendelkezik és ennek a pengéje hosszabb mint 8cm igazoltatáskor elvehetik? Plusz hosszon csak 0.5-1.0cm eltérést értek nem jópár többlet cm-et.

Egy ilyen példára gondolok

[link]



2014. máj. 7. 13:24
1 2
 1/11 Vona Gábor ***** válasza:
68%

Rendőr saját belátása szerint veszi el, ha szabálysértési bíró elé kerül az ügy, akkor pedig a következő történik: nem vágóélt, hanem szúróhosszt mérnek, tehát minden "pengének" számít, ami a markolatból kiáll, függetlenül attól, hogy ki van-e fenve, vagy sem. Ez nem haladhatja meg a 8 cm-t. Ergo 7,999999999999999999999999999999999 cm simán lehet, 8 már nem. Ha meghaladja, akkor a közbiztonságra különösen veszélyes tárgyat elkobozzák, és pénzbírsággal / visszaesőként esetleg fogdával szankcionálnak.



MINDANNAK, amit fent leírtam, a feltétele az, hogy a rendőr egyáltalán megtalálja nálad a cuccot, és feljelentsen. Naponta meggyőződésem, hogy több száz ember hord magánál szabálytalanul szúróeszközt, de ha nem csinálsz hülyeséget, kizárt, hogy csak úgy szúrópróbaszerűen kipakoltassa veled a hekus a zsebeidet vagy megmotozzon.

2014. máj. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

Ha nem hordod látványosan hatalmas tokban az öveden, vagy más ostobaság, akkor az életben nem veszi észre, ergo nem kobozza el.


Amúgy mentőkörülmény ha aszondod "most vettem, épp viszem haza falra kirakni".

2014. máj. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értem! Akkor a legbiztosabb ha esélyt se hagy az ember hogy ilyesmivel megfoghassák. Mondjuk sajnálatos mert nincs egy bicskám se és ezek jól néznek ki meg multifunkciósak is. Szóval legfeljebb rövidebb pengéjűt keresek. De ez a 8cm is marhaság. Egy 3cm-es pengével is súlyos sérülést lehet okozni.

Köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 7. 15:23
 4/11 Vona Gábor ***** válasza:
100%

"Amúgy mentőkörülmény ha aszondod "most vettem, épp viszem haza falra kirakni"."


LOL, nem mentő körülmény :D

Ugyanúgy feljelent a rendőr.

2014. máj. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Vona Gábor ***** válasza:

"De ez a 8cm is marhaság. Egy 3cm-es pengével is súlyos sérülést lehet okozni. "


Ez így igaz, ha a 3cm-es szúróeszközzel lyukasztod ki valakinek a szívét, az ugyanúgy hal meg, mintha ezt 8,5 cm-es szúróeszközzel tennéd. De hát ez a magyar jogi szabályozása a KKV eszközöknek, ugye.....

2014. máj. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem marhaság azt mondani hogy "most vettem", mert a frissen vett pallost, illetve konyhakést is haza kell vinnem valahogy.


És nem, nem marhaság a 8 cm. Ez az a hosszúság, amivel szíven lehet szúrni egy átlagos termetű (azt a 80 kg-os lifttesztbábú méretűt) férfit.


Amúgy ha bemész a késboltba, és veszed azt az oldalt kihajtható standard egypengéjű bicskát, az még éppen legális, nekem is olyan van, egyszer kérdeztem rendőrt az orra alá dugva, hogy ugyan, mondjon rá valamit, és azt mondta, rendben van. (Bemész, és a pulton tuti van nekik rögtön 5 db, persze most nem találok képet, pfff)

2014. máj. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Arra én kíváncsi lennék, hogy ha megyek erdőbe akkor nyilván viszek egy kést, mert az erdőbe ki tudja mikor kell. Ha a lakott területen a táskámba van, akkor azért szerintem nem büntetnek meg.
2014. máj. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Vona Gábor ***** válasza:

"És nem, nem marhaság a 8 cm. Ez az a hosszúság, amivel szíven lehet szúrni egy átlagos termetű (azt a 80 kg-os lifttesztbábú méretűt) férfit. "



Ezt bizonyítsd már, légy szíves. Bizonyítsd, hogy szív felett döntően 8cm hús/csont/zsír borít egy átlag mellkast. Szerintem 4 se. Ja, és még akkor a nőkről nem is beszéltünk, akik jellemzően kisebb termetűek, mint a férfiak.

2014. máj. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ezt bizonyítsd már, légy szíves. Bizonyítsd, hogy szív felett döntően 8cm hús/csont/zsír borít egy átlag mellkast."


Nem borít.

A probléma a szíven döféssel, hogy a szegycsont takarja, így nem simán előre döfsz. Át kell döfnia bőrt, mindenfélekötőszövetet, egyéb szövetet, és magát a szívizmot.

De ez nem olyan oldal ahol le fogom írni hogy kell leszúrni valakit, legyen ennyi elég.

2014. máj. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Vona Gábor ***** válasza:

"A probléma a szíven döféssel, hogy a szegycsont takarja, így nem simán előre döfsz. Át kell döfnia bőrt, mindenfélekötőszövetet, egyéb szövetet, és magát a szívizmot.

De ez nem olyan oldal ahol le fogom írni hogy kell leszúrni valakit, legyen ennyi elég.

"


Megvan a 8 általánosod? Csak mert bioszból elhúztalak volna általánosban, de még óvodában is, ha oktatnák ott.

2014. máj. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!