Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Okirat hamisításért milyen...

Okirat hamisításért milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
A diákigazolvány helyett az egyetemtől kapott igazoló papírom lejárt, ezért átírtam rajta a dátumot. Ezzel utaztam egy Volán járaton, és az ellenőr észrevette. Azt mondta, hogyha nem tudom bemutatni az eredeti igazolást, akkor feljelentés lesz, eljárást fognak indítani ellenem stb... Milyen büntetésre számíthatok ezért?

2014. ápr. 11. 17:43
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%
Erről jobb hogy ha inkább egy ügyvédet, szakembert keresel fel és elmondod neki az egészet mert nem az a gond hogy "csak" átirtad hanem az hogy számítógéppel csináltad ugy tudom hogy ezt szigorúbban veszik mintha csak kézel irtad volna de mondom jobbat csak szakember tud mondani(bocs a helyesírási hibákért siettem)
2014. ápr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Pénzbüntetés, esetleg közmunka. Általában ennél többet nem adnak, akkor se, ha törvényileg lehetne.
2014. ápr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Van valamilyen fejlemény az ügyeddel kapcsolatban?
2014. ápr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Engem is érdekelne, mi lett végül ebből az ügyből?
2014. máj. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nincsen. egyenlőre nem küldtek idézést. Talán elfelejtik, ebben reménykedem, hátha van esélye...
2014. máj. 11. 23:24
 16/17 anonim válasza:
Volt valami?
2016. jún. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2021. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!