Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Okirat hamisításért milyen...

Okirat hamisításért milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
A diákigazolvány helyett az egyetemtől kapott igazoló papírom lejárt, ezért átírtam rajta a dátumot. Ezzel utaztam egy Volán járaton, és az ellenőr észrevette. Azt mondta, hogyha nem tudom bemutatni az eredeti igazolást, akkor feljelentés lesz, eljárást fognak indítani ellenem stb... Milyen büntetésre számíthatok ezért?

2014. ápr. 11. 17:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
ugyanmár...... egy szaros kaller,mit tud csinálni? max megbüntet,ír egy csekket te meg befizeted,azt kész
2014. ápr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kihívták a rendőröket, de a ők nem tesznek feljelentést, hanem a Volán Zrt. El is vitték a hamis igazolásomat bizonyítékként, mondták hogy majd idézés lesz stb. Ugyhogy de, a szaros kaller is tud feljelentést tenni és meg is teszik...
2014. ápr. 11. 18:02
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

342. § (1) Aki


a) hamis közokiratot készít, vagy közokirat tartalmát meghamisítja,


b) hamis, hamisított vagy más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,


c) közreműködik abban, hogy jog vagy kötelezettség létezésére, megváltozására vagy megszűnésére vonatkozó valótlan adatot, tényt vagy nyilatkozatot foglaljanak közokiratba,


bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki az (1) bekezdés a) vagy b) pontjában meghatározott közokirat-hamisításra irányuló előkészületet követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) Aki az (1) bekezdés c) pontjában meghatározott közokirat-hamisítást gondatlanságból követi el, vétség miatt elzárással büntetendő.


343. § (1) Az a hivatalos személy, aki hivatali hatáskörével visszaélve


a) hamis közokiratot készít,


b) közokirat tartalmát meghamisítja, vagy


c) lényeges tényt hamisan foglal közokiratba,


bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) E § rendelkezéseit a külföldi állam igazságszolgáltatási vagy bűnüldözési feladatot ellátó hatóságának a törvény alapján Magyarország területén eljáró tagjára is megfelelően kell alkalmazni.

2014. ápr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%
Nagy valószínűséggel megúszod egy pénzbírsággal.
2014. ápr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Vazelint vigyél, úgy kevésbé fáj.
2014. ápr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

"ugyanmár...... egy szaros kaller,mit tud csinálni?"


mekkúrja a seglukad.

2014. ápr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%
de mivel írtad át? tollal? vagy mi? :D úgyse lesz semmi belőle...max kapsz pénzbírságot,ezért börtönbüntetés,mert lógtál a buszon....szabálysértést követtél el,bepórbálkoztál.nem jött össze!most ez olyan dolog mintha múlz havi bérletet tollal átírnám,hogy Április,vagy a diák igazolvány számot....csap profitálni akarnak rajtad peres úton.De most komolyan megérte?
2014. ápr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
Miért adtad oda neki, ott kellet volna hagyni vagy a következő megállónál leszállni addig úgy sem tud semmit se csinálni max pofázik. Vagy hogy történt nem tudtad volna ott hagyni?
2014. ápr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem tudtam otthagyni, Pestről utaztam haza és még 40 kmre voltunk otthonról úgyhogy... Bőröndöm meg a csomagtartóban...

Nem tollal írtam át, hanem Paintban szépen kitöröltem a régi dátumot és átírtam újra. Akkor szerintetek nem lesz komoly büntetés? Meg hogy ugye feljelent a Volán okirat hamisításért, beidéznek meg minden, ettől még befejezhetem az egyetemet? Vagy most büntetett előéletű leszek?

2014. ápr. 12. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!