Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki tudom kerülni a gyerektartást?

Ki tudom kerülni a gyerektartást?

Figyelt kérdés

sziasztok.

röviden a történet..volt 1 barátnöm 8 honapig. terhes volt.öszevesztünk.jelenleg 5 honapos terhes. de neki már más van.tudom nem jo dolog de igy már a gyerekhez sem kötödök .

rámtudja bizonyitani a gyereket?hisz én a a biroságon elöadhatom azt is:hogy 5 honapos terhes volt tölem elvileg és már másal volt ö jött ment én gondolhatok akármire is.

ugye a logikám szerint akor ö jöhet azal hogy apasági vizsgálatal.Én mondhatom azt hogy rendben indicsd el a te költségeidre.hisz nem nekem fontos.hogy megkeresd ki a gyereked apja..



2014. ápr. 11. 16:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
#18-19, lehet. #17 előreszaladsz, túl kemény szavakat használsz egy túlsokismeretlenes történetben; nősténysoviniszta vagy?:P Álljon meg a menet. Nem ismerjük a szereplőket, múltjukat. Nem ide kellene járni kiadni a feszültséget. Nem tudjuk dolgozott-e a nő a terhesség alatt, tegyük fel, hogy a ~9 hó alatt nem tette. Valami azért talán csak elvárható tőle. De tegyük fel, hogy egy részében dolgozott. Nem tudjuk a megbeszélt munkamegosztásukat, közös megegyezésüket, hogy mit rúgott fel a nő, mennyiben rúgta fel, nehéz az objektív középvonalat belőni. Nem is erről szól a kédés, csak nehezen nézem el, hogy egy történetből igazságtalanul kiemelt mikroszituációt biankónak tekintenek emberek, ürügyként használva a jólmegmondásra. E tényen az sem változtat, hogy odaírod, hogy kik ellen nem szólt. Kontextusban illik kezelni és minden infót bekérni, azután talán indulatoskodni. Persze az túl sok idő és energia, értem én. Csak így meg nem a hasznos segítség felé megyünk. Mindegy is, kamu-e a kérdés, ezer meg egy ilyen eset van hazánkban is, biztosan van, aki tud meríteni belőle. De akkor úgy csináljuk, hogy tényleg tudjon.
2014. ápr. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Há mongya' néki hogy indícsd el tezsvírem nyugodt szjívvvel. De tugyd ám, hogy áz a sjurmó bíjóság rád veré a kölcséget, ha te vagy az attya.
2014. ápr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 moonlightsentinel ***** válasza:

Én nem ítélkezek, nyilván nehéz most neked is, tény, hogy ez elég csúnya lépés a nő részéről.

De azt is meg kell értened, hogy ez a pénz nem a nőnek megy, hanem a gyereknek. A gyerek a tied is, és ez a gyerektartás nem a nő felé kötelezettséged, hanem a gyerek felé. Viszont jogaid is vannak, konkrétan a láthatás - tudom, most még fel vagy kavarva, mérges vagy, teljesen jogosan, de ha túl leszel ezen, és felnősz a helyzethez (nem gáz, hogy most még nem vagy, nagyon sok embernek idő kell ehhez, hazudik, aki azt mondja, hogy mindenki kész a szülőségre, aki/akinek a nője teherbe esik), jó érzés lesz, hogy van egy gyereked. Később meg, ha idősebb leszel, még jobb, hogy van, aki szeret, és akire számíthatsz, azért mert korábban te is szeretted, és ő is számíthatott rád.


Ha félsz attól, hogy a nő magára, vagy a pasijára költi a pénzt, van arra mód, hogy ne pénzben add oda a gyerektartást, hanem konkrétan mittudomén pelenka babakaja, ami kell éppen.

Kikerülni nem igazán lehet. A bíróság a fizetésed 15-25%-a között (általában 20%) állapít meg gyerektartásnak, amit ha nem fizetsz, inkasszózzák a számládat, ami azt jelenti, hogy azonnal leemelik róla, amint befut rá valami pénz (természetes csak az adott összegig, amit fizetned kell).

"Kikerülni" csak úgy tudod, hogy mostantól mindig feketében dolgozol, és gyakorlatilag nem használsz bankszámlát, vagy elköltözöl egy másik országba, ami az EU-n kívül van, és nem az USA vagy Kanada vagy Ausztrália.

De szerintem ha később higgadtan végiggondolod, te is be fogod látni, hogy hosszútávon nagyon nem ez a helyes lépés.

2014. ápr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 moonlightsentinel ***** válasza:
*feketén nem feketében. Kicsit mást jelent, bocsi :D
2014. ápr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
szoval ö nem dolgozot . 1 szobát kellet volna öszerámolnia és fözni valamit.én regel 6 tol este 6 ig meloztam és jötem haza sokszor .ö is akor jött haza a szomszédbol mikor én is a munkábol persze se fözve se takarit minden este elmontam nem lesz ez igy jo..1 héten keresztül ez ment vasárnapi napon mertem szolni neki ö meg haza költözöt. ezért fáj ez az egész.
2014. ápr. 11. 20:03
 26/27 anonim ***** válasza:

Most akkor melózol vagy szoc. segélyből élsz?

Amúgy ha nem tudják levenni a számládról az állam megelőlegezi és behajtja rajtad amint pénzhez vagy tulajdonhoz jutsz.

Ha nem vállalod önként és a nő beperel akkor fizeted a perköltséget és a DNS vizsgálat költségeit is, a kettő együtt kb. 300000 Ft.

(Amúgy miért is nem akarod, a ti kultúrátokban elvileg szeretitek a minél több gyereket)

2014. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
feketén dolgozok
2014. ápr. 11. 21:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!