Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Emberölési kísérlet a következ...

Emberölési kísérlet a következő eset?

Figyelt kérdés
75 éves idős asszony 5 évvel korábban daganattal műtött, felépült, de gyógyszereket szed és nem örvend kimondottan jó egészségnek, az időskori gyengeség és érzékenység egészségügyi jele láthatóak rajta. Egy forró nyári éjjel rosszul érzi magát, mellkasi nyomásra, légszomjra, szúró szívfájdalomra panaszkodik. Felhívja telefonon a tőle alig 15 km-re lakó fiát, hogy baj van, de annak élettársa veszi fel a telefont, akivel az idős asszonynak kimondottan és köztudottan rossz viszonya van. A nő megnyugtatja, hogy szólni fog az asszony fiának, azonban ez az üzenetátadás nem történik meg. Egy órával később az asszony újra próbálkozik ekkor már fia veszi fel a telefont és azonnal a segítségére siet. Amikor megérkezik számonkéri édesanyját, hogy miért nem szólt korábban, tehát ebből következően nem kapta meg élettársától az üzenetet mert akkor tudta volna, hogy szólt korábban. A férfi győzködi anyját, hogy menjen el vele az othonukba, ahol klimatizált körülmények közt elviselhetőbb a kánikula. Az asszony azonban érthető módon nem akar vele menni. Ezután a férfi ott marad, amíg édesanyja megnyukszik és enyhülnek a panaszai. A férfi élettársa cselekménye megvalósít-e emberölési kísérletet?

2014. márc. 20. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Segítségnyújtás elmulasztása


166. § (1) Aki nem nyújt tőle elvárható segítséget sérült vagy olyan személynek, akinek az élete vagy testi épsége közvetlen veszélyben van, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a sértett meghal, és életét a segítségnyújtás megmenthette volna.


(3) A büntetés bűntett miatt az (1) bekezdés esetén három évig, a (2) bekezdés esetén egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a veszélyhelyzetet az elkövető idézte elő, vagy ha a segítségnyújtásra egyébként is köteles.


(4) A (3) bekezdés utolsó fordulata nem alkalmazható azzal szemben, aki a közlekedési szabályok alapján köteles a segítségnyújtásra.


Gondozási kötelezettség elmulasztása


167. § Aki állapotánál vagy idős koránál fogva önmagáról gondoskodni nem tudó személlyel szemben gondozási kötelezettségét nem teljesíti, és ezáltal a gondozásra szoruló életét, testi épségét vagy egészségét veszélyezteti, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2014. márc. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen.

Segítség előre megfontolt szándékos elmulasztása.


A szülő köteles gondoskodni a gyermekéről és a gyermek köteles gondját viselni idős szüleinek ,amennyiben rászorulnak.

Ezek elmulasztása , büntetést von maga után.A büntetés mértékét a bíróság szabja ki a helyzet mérlegelése után.

2014. márc. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Emberölési kísérlet nem valósul meg, csupán az első által írottak.
2014. márc. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bár a gondossági kötelezettséget én vitatnám.
2014. márc. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!