Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A fagyállós eset kapcsán...

A fagyállós eset kapcsán jutott eszembe : Ha kirakom a lomok közé a zárlatos hajszárítót, és elviszi valaki, majd a hajszárító halálos áramütést okoz, felelős vagyok ezért?

Figyelt kérdés
2013. nov. 7. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Igen, mert nem címkézted fel, hogy hibás/zárlatos. Hacsak nem adod el hiba nélkül vagy nem válsz meg tőle titokban, úgy, hogy nem tudják bebizonyítani, hogy a tiéd.


A te tulajdonod, felelősséggel tartozol érte.

Most amúgyis, szegény c betűs állampolgárokak a kaját is lo...vagyis koldulni kell az ételért, hát akkor már ennyi luxus se járhat nekik, hogy megszárítsák a hajukat? (amit amúgy évente 2-szer mosnak mert igénytele...vagyis azért, mert nincs rá lehetőségük).

2013. nov. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem.
2013. nov. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hajszárítód zárlatos, akkor a tolvajnak is ki fogja verni a biztosítékát.
2013. nov. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

az elektromos háztartási és hiradás technikai eszközöket, csak tőben levágott! hálózati csatlakozóval rakhatod ki, lomtalanításkor.

De, újabban már akkor sem, külön készülékbegyűjtést végeznek a településeken, általában évente 2 x, meghatározott hulladékudvarba vagy köteles elvinni a kidobásra szánt készülékeket. (egyébként, a szaküzletekben is kötelesek átvenni megsemmisítésre, ugyan úgy, ahogy az elemeket, akkukat)

2013. nov. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a házad előtt volt és ez bebizonyosul akkor lehetsz te a hibás. de ha levágod róla a vezetéket, és ráírod hogy hibás vagy valami akkor nem lehet baju mert te odaírtad, aztán ha kell valakinek hogy otthon szétszerelje vagy valamit kiszedjen belőle donornak az már az illető dolog,a de ha annyi esze van hogy tesz rá másik vezetéket és használja és agyonveri az áram akkor magára vessen.

Nálunk a környékünkön vannak olyan idióták akik mindet képesek kipróbálni amit találnak. Még 2 éve vágtam ki egy rossz DVD lejátszót mert valami hibája volt és a fém teteje megrázott, és én berágtam kivágtam lomtalanításkor de később gyors visszaszaladtam és levágtam róla w vezetéket, plusz alkoholos filccel írtam rá hogy vigyázz ráz!

Amikor nagyapám öreg TV-jét vágtuk ki akkor is kitéptem belőle a kábelt sőt még szét is csavaroztam és benne is elvágtam minden vezetéket nehogy valami hülye bedugja otthon és felrobbanjon a Tv.

2013. nov. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben direkt azért tetted oda, hogy megölj valakit, igen. Egyébként nem.
2013. nov. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ha rád tudják bizonyítani(amit igen csak kétlek!): max. gondatlanságból okozott emberölés bűntette miatt indíthatnak eljárást.


"A fagyállós eset kapcsán " ...SAJNOS, a szándékos emberölés, ill. annak kísérletének a ténye forog fenn... (Bevallotta, az AGRÁRMÉRNÖK-i! végzettségű borosgazda, hogy Ő tette a fagyállót a borba, mert már régen rájártak a pincéjére..., és így akarta elriasztani a tolvajokat.

2013. nov. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy érte felelős.
2020. szept. 18. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!