Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ingatlan eladásánál visszan...

Az ingatlan eladásánál visszanyerhetem a felújítások árát?

Figyelt kérdés
A szóban forgó lakás haszonélvezeti joga az enyém, + egy negyed rész. A többségi tulajdonossal arra az elhatározásra jutottunk hogy eladjuk az ingatlant. A közelmúltban több százezer forintos felújításokat végeztem. Az eladás után a ráfordított összeget visszakaphatom, ha bemutatok minden bizonylatot?
2014. febr. 22. 19:35
 1/7 anonim válasza:
Valószínűleg nem. Inkább egyezzetek meg előre a többségi tulajdonossal, hogy mennyivel kapsz többet, mint a részed. De a felújított ingatlant eladni mindig ráfizetés, tehát ha megvetted pl. 20 millióért, ráköltöttél tizet, akkor eladhatod 23-25-ért, nagyságrendileg. Tehát a több százezer forintos ráköltésedből max. a felét-harmadát kaphatod vissza, és azt is úgy, hogy előbb levonjátok a kapott pénzből, és utána osztjátok el a maradékot a tulajdoni hányadnak megfelelően, nem pedig a másik tulaj adja neked oda az ő részéből. Vagy pedig megegyeztek, hogy nem 25, hanem pl. 27 százalékot kapsz.
2014. febr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen.
2014. febr. 22. 20:52
 3/7 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés, úgy tudom, a haszonélvezeti jog, ilyenkor kb ugyan annyit ér mint a negyed rész. lehetséges ilyenkor hogy az eladási ár felét megkaphatom? Vagy esetleg ha egy rokonra van íratva a negyed és a haszonélvezet az enyém akkor lehetséges hogy én is ki leszek fizetve és a negyedrész tulajdonosa is hasonló arányban?
2014. febr. 22. 20:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Amíg azon a lakáson valakinek haszonélvezete van senki nem fogja megvenni. Előszór a másik tulajjal abban egyezettek meg mennyiért mondasz le róla.
2014. febr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy 10 milliós ingatlannál milyen nagyságrendű lehet a haszonélvezet értéke?
2014. febr. 22. 22:42
 6/7 anonim válasza:

[link]

Ez alapján az életkortól is függ, de ahogy elnézem, a te esetedben ez 2-3-4 millió forint lehet. Tehát végeredményben akár az ár felét is megkaphatod. Ha 25-50 éves vagy, akkor az érték 55%-a, ha 51-65 éves, akkor 47,5%-a, ha pedig 65-nél idősebb akkor a 40%-a a tiéd. Ebbe nem számoltam bele a felújítást, de szerintem ebben az esetben már nem is kell, hiszen a haszonélvezetért kifizet, te meg ugye azért újítottad fel a házat, mert te használhatod. Tehát a haszonélvezeti jogod jóval többet ér, mint a felújítás.

2014. febr. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ez minden kíváncsiságomat kielégítette.
2014. febr. 23. 12:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!