Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökölt ingatlan eladása után...

Örökölt ingatlan eladása után milyen költségek merülhetnek fel?

Figyelt kérdés
Fél évvel ezelőtt örököltem egy házat, melynek értékét 5,2 millió forintban állapították meg. Ennek eladása után kell-e valamilyen járulékot, adót fizetnem? Nem igazán értem a jogszabályokat, számomra nem egyértelmű. Az eladási ár 4 millió forint lenne. Az ingatlannak fél éve vagyok tulajdonosa, a szülők pedig előtte vagy 40 évig voltak.

2014. febr. 6. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

itt a kalkulátor is

[link]

2014. febr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ilyen kalkulátort találtam de számomra nem egyértelmű.

A "Vásárlási érték" és a "Megszerzés költségei" öröklés esetén részemről gyakorlatilag nulla. Józan paraszti ésszel ez azt jelenti hogy ha 4 millióért én ezt eladom akkor 640 000 Ft.- adót kell fizetnem. Ez elég nevetséges. Vagy ebben az esetben, tehát öröklés esetén, mi a vásárlási érték? A felbecsült összeg?

2014. febr. 6. 18:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Az örökléskor megállapított érték, tehát 5,2 millió.
2014. febr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez így jól hangzik.
2014. febr. 6. 19:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!