Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van egy ingatlan, ahol nem...

Van egy ingatlan, ahol nem lakunk, csak van egy kályha, meg van kémény is. Ha bekötöm a kályhát a kéményre, hogy amikor ott vagyunk, ne fázzunk, akkor kell a kémény után fizetni? Ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés
Egy kis helységbe most egy elektromos melegítő van. De a hulladék ingyen ott van, szőlővenyige, egy kis gally. Évi szinten 10.000 Ft, tehát azért kérdezem, megéri-e?
2014. jan. 21. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Mátyás király megszüntette a füstadót
2014. jan. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Amelyik kémény nincs befalazva alul, arra elvileg fizetni kellene. Nálunk is be kellett falazni a kandallót, h ne kelljen.
2014. jan. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor a kémények után hogy is kell fizetni? Nem úgy, hogy amelyiket használják azután kell? Nemtudom, mert itt mindenkinek csak gázkémény van a családba, akinek cserépkályhája se használja, és neki is le kellett fedni a kéményt, hogy ne is lehessen használni. Nem tudom, mi nem is foglalkoztunk vele, amkikor vettük már nem is jöttek, hogy fizessünk érte.
2014. jan. 21. 17:55
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

#2 nem mondod komolyan? ... mit kell fizetni, milyen megnevezéssel, milyen alapon? ... (és itt nem arra gondolok, hogy a jogszabály által előírt kéményseprést, felülvizsgálatot el kell végeztetni)


tényleg érdekel ... fel nem fogom, hogy azért kell valahová (hová?) fizetni valamit (mit?) mert kémény van a házban ... magyarázza már el valaki

2014. jan. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
természetesen kell fizetni. nekem, most jött az önkormányzattól 175.000-es számla, hogy 10 éve nem fizetem és egybe kell kifizetni. Már ki is fizettem. Győr.
2014. jan. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
na jó, csak az írjon aki nem troll :)
2014. jan. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, látom nem jól fogalmaztam. Arra gondoltam, hogy kéményseprésért, ellenőrzésért kell-e fizetni, ha nincs ott tartózkodás, magyarán balesetveszély sem állhat fenn.
2014. jan. 21. 19:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, kell.


Minden kéményé után kell. Ha nem akarsz fizetni akkor bontsd vissza tetősík alá. Attól fogva nem kémény, és nem is tudod használni.

2014. jan. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
TEhát, ez egy lakóház besorolású ingatlan. Jelenleg van rajta kémény, de be van jelentve, hogy nem lakják, (talán ki is van vonatva, nem tudom) és így nem igen kell fizetni érte. Vagyis mostmár megkérdem apámékat, mert hozzájuk mennek az ezzel kapcsoltos dolgok, mert a közművek, stb még az ő nevén vannak, csak a ház van az enyémen. Lényeg, hogy nem lakom én sem, komfort nélküli. Állapota is olyan, hogy inkább bontandó, mint újítandó. Beültettem szőlővel meg fákkal, de még nem igazán teremnek. Ha kimegyünk szétnézni, biciklivel(5 km tőlünk, apáméktól 3), jól esik a meleg, mert mire végigjárjuk eléggé meghülünk. Noha nem ilyen időbe, de -5 fokba már nem kellemes. Ha odamennénk begyújtanánk amire végigjárnánk már jóidő is lenne, és ámelegedve mehetünk haza. Most egy elektromos fúvós melegítő van, ez is befűti, most 20.000 Ft-ot fizetünk úgy, hogy ebbe benne van a fűtés, a világítás, elektromos rezsó ha kaját melegítünk, betonkeverő is igen ment egy napot, mert új sor szőlőt telepítettünk. Egész éves. Úgyhogy ha fizetni kell 5 ezret a kémény után nem is foglalkozok vele. De ha nem kell meg annyit is megér. Így nem tudom, majd lehet felhívom a kéményseprőket. Amúgy ilyen vasdugóval van ledugózva a lyuk, meg lemeszelve.
2014. jan. 22. 14:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!