Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a megerőszakolás bűn mert...

Ha a megerőszakolás bűn mert komoly lelki sebeket okoz, akkor az iskolai alázások miért nem?

Figyelt kérdés

Ha valakit megerőszakolnak lelkileg sérül még ha testileg nem is annyira. Ez a helyzet az iskolai alázásokkal is.

Ez miért nem büntethető ugyan úgy?



2014. jan. 19. 19:11
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Tehát bízzuk rátok hogy minket nyomorban tartva hagyjatok vegetálni? Mert ezt teszitek. Másrészt tv2 riportban láttam nem vagyok annyira fiatal. Szerencsére viszonylag kevés ilyesmiben volt részem de azért volt egy kettő.
2014. jan. 19. 19:33
 12/25 anonim ***** válasza:
92%

"azt nem gondoltad komolyan, hogy az átlagos iskolai alázás összemérhető egy megerőszakolással..."


Egy kiadós iskolai terror nagyon mély lelki sérüléseket tud okozni. Évtizedekre elnyúló önbizalomhiány, gyomorfekély, magas vérnyomás, szorongás, pánikrohamok, depresszió egyéb stresszbetegségek.


Nyilván nem ugyanaz a kettő, de emiatt lebecsülni a másikat nagyon nagy butaság.

2014. jan. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Szerintem ugyanúgy megalázás érzés van abban akit megerőszakolnak nem maga az aktus hanem hogy tehetetlen. Szóval ugyan ez a helyzet egy iskolában is. Ugyan ilyen eredményeket ad. Ugyan úgy rányomja a bélyeget egy gyerekre. A legtöbb sorozatgyilkos gyerekkorában ilyesmiket élt át. Pl mostohagyerek stb. Látta ahogy apa megöli apát stb. iskolai megalázás ugyan ez és nem könnyű feldolgozni.
2014. jan. 19. 19:36
 14/25 A kérdező kommentje:
19:35 erről beszélek
2014. jan. 19. 19:36
 15/25 anonim ***** válasza:
38%

"Nyilván nem ugyanaz a kettő, de emiatt lebecsülni a másikat nagyon nagy butaság."


Nem csak nem ugyanaz, de mint írtam, nem is mérhető össze, amennyiben az "átlagos" iskolai atrocitásról van szó (pl. a tanár gyökérnek nevezi és kiröhögi az osztály előtt, vagy dagadtnak csúfolja, leönti kávéval, mit tudom én). Ez is rossz dolog, de pofám leszakad, ha szerintetek összemérhető a megerőszakolással...


Igen, mindkettő megalázás, meg az is megalázás, ha valaki szamárfület mutat, meg az is, ha pisztollyal kényszerít hogy egyem meg a saját ürülékem, de ugye azért érezzük a fokozatokat...?

2014. jan. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Jártál te iskolába? Az iskolai terror nem csak ilyen holmi lekövérezés és hasonlók. Gyerekeket napi szinten éveken keresztül lélekőrlő módon megfélemlítenek, megaláznak, fizikailag és érzelmileg bántalmaznak.


Az általános iskolámba járt egy lány, az egy évvel utánunk kezdő évfolyamba. Amit annak ki kellett állnia az iskola söpredékei részéről, az valami borzalom volt. Sosem büntettek érte senkit. Emlékszem, volt egy alkalom, amikor a nagyszünetben döglött békát nyomtak a szájába. Fiúknál a csicskázás, és tornaöltözőben verés volt a divat. De volt szó szerinti rablás, amikor erőszakkal kényszerítették ki valakiből a zsebpénzét.


Középiskolában a egy fiú volt, akit körbeszopatott mindenki. Nem volt egy gyerek, akinek normális szava lett volna hozzá, ha bármit mondott, azonnal kifigurázták és ellene fordították. Konkrét verésről nem tudok, másik osztályba járt.


Ezekről a tanároknak is volt fogalma, de ha nem durvultak be látványosan, akkor nem csináltak semmit. A tetten érés gyakorlatilag lehetetlen. A gyerekek úgy be voltak fenyítve, hogy nem mertek segítséget kérni. Valószínűleg otthon sem tudtak róla. Akit ilyen fiatalon így tönkretesznek, az már áldozat marad egész életére nemi erőszak nélkül is.

2014. jan. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
18%

Jajj 16-os, ez nem lényeg...

Hát nem érted, hogy csak a megerőszakolás a bűn?!

2014. jan. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
24%

Eléggé keveritek a fogalmakat...


Ha valakit egy iskolában összevernek, akkor testi sértés megáll. Ha leszopatják, akkor a szemérem elleni erőszak megáll. Ha kirabolják, a rablás megáll.


Mi a probléma?


Az a baj, hogy az "iskolai megaláztatás" fogalmat kb. így használjátok: "bármely bűncselekmény, amit iskola falai között követnek el..." Pl ha megerőszakolnak valakit a suliban, az már nem is erőszak, hanem iskolai megaláztatás?:D


Rendben, így egyetértek, persze, büntessük keményen az iskolai megaláztatást, de így meg full semmi értelme a kérdésnek. Kb mintha azt kérdezném, hogy "nem kellene büntetni a bűncselekményeket?" :D

2014. jan. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 ConnectCare ***** válasza:
100%

Az ilyen iskolai dolgok tényleg komoly lelki sérüléseket tudnak okozni.


Azonban ezzel valahogy a magyar oktatási rendszer nem foglalkozik. Én eddig egyetlenegy ezzel foglalkozó törekvéssel találkoztam, nálunk a miskolci diákönkormányzat kb. másfél éve hirdeti buszon, villamoson, plakáton stb., hogy az iskolai erőszak létező jelenség és náluk lehet jelenteni, segítséget kérni. Ezen kívül semmi.


A tanárok nem nagyon tudnak mit kezdeni vele, a képzésük nem terjed ki arra, hogy mit kellene csinálni. Még a rendelkezésükre álló fegyelmi eszközöket sem alkalmazzák legtöbbször. Az pedig, hogy egy osztályba majd 40 gyerek is jár alkalmanként, szintén csak ront a helyzeten.

2014. jan. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
2014. jan. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!