Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent a NAV helyszíni...

Pachenkoooo kérdése:

Mit jelent a NAV helyszíni eljárása?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet a navtól, hogy nekem tb tartozásom van, egy olyan időszakból, amikor nappalis sulis voltam. Küldtem nekik iskolalátogatási igazolást az adott időszakról, levélben saját költségen az ő hülyeségük miatt. Erre küldtek egy levelet, hogy helyszíni eljárásra jönnek ekkor meg ekkor és legyek otthon. Azért furcsa ez, mert munkanélküli vagyok, kb a szülői szeretet miatt van hol laknom. A szüleim házában kaptam egy szobát. Az ingatlan sem az enyém, se semmi, mégis azt írja, ha nem leszek itthon ők akkor is bejöhetnek behajtani. Valaki tudja hogy ez pontosan hogyan zajlik, mire figyeljek, mit hogyan csináljak? Előre is köszi a NORMÁLIS válaszokat.
2014. jan. 19. 09:25
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
A helyszíni eljárás a filmekből is ismerős jelenet lehet: a végrehajtó fél jogosultságot kap az adós ingatlanjainak, ingóságainak és más vagyontárgyainak a személyes felmérésére, bejárhat az ingatlanjaiba. A végrehajtó az adós távollétében (ha van meghatalmazott) is megjelenhet. A behajtás a be nem jelentett vagyontárgyakra is érvényes, a végrehajtó megkeresheti azokat közterületen, gazdasági telephelyeken stb. Akkor is bemehet a NAV, ha az értéktárgyat képző vagy tartalmazó épület le van zárva. A NAV a felmérések során felértékelteti és lefoglaltathatja egyes vagyontárgyakat, amelyeket a későbbiekben felhasznál az adósság törleszttetésére.
2022. júl. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!