Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most hogyan hosszabbittassam...

Most hogyan hosszabbittassam meg az útlevelemt?

Figyelt kérdés

5 éve élek USA-ban. Elutazásom előtt névváltozás és vizum miatt új útlevelet csináltattam a helyi okmányirodában. Nem volt semmi probléma. Ugyanakkor megkérdeztem milyen teendőim vannak és közölték, hogy le kell adnom a személyimet és a TB kártyát és majd ők elküldik valahová. Le is adtam és kaptam egy levelet a BM-től, hogy akkor most már külföldön élő magyar állampolgárként vagyok a rendszerben nyilvántartva.

Most viszont haza jöttem a héten és mivel az útlevelem december 18-án lejár, gondoltam, meghosszabbittatom. Január 6-án megyek illetve mennék vissza az USA-ba. Az okmányiroda viszont nem hajlandó meghosszabbittatni, mert nincs személyi igazolványom. De hiszen pont ők vonták be! Van Mo-n valahol olyan okmányiroda, ahol nem kérnek személyi igazolványt egy sima útlevél cseréhez, hanem mint magyar állampolgár Magyarországon meg tudom ezt csináltatni? Vagy, ha nem lehet, azt meg tudnátok mondani, hogyan menjek igy majd vissza lejárt útlevéllel? MErt ha ezt tudom, hogy itthon ilyen bonyolult, akkor megcsináltatom New Yorkban.


2009. nov. 10. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kell hozzá személyi, különben akármilyen afgán terrorista bemondásra csináltathatna útlevelet...
2009. nov. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De nekem pont, hogy nem csinálnak személyit, mert nem élek MO-n és külföldön az útlevéllel kell igazolnom magam.

Egyébként van magyar hajtásim és magyar lakcimkártyám is. Csak személyi nincs, hiszen bevonták és nem adnak újat.

2009. nov. 10. 19:16
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt mondták, hogy azért nem csináltathatok személyit, mert a BM Adatnyilvántartási akárhol külföldön élő magyar állampolgárként szerepelek. A lakcimkártyámra is az állandó lakcimhez az van irva, hogy külföldi cim. És erre fel most meg kérik az útlevélhez a személyit. Holott pont az útlevéllel igazolom, hogy magyar állampolgár vagyok.

Miért ilyen begyöpösödött a bürokrácia Mo-n?

2009. nov. 10. 19:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is:

[link]

"Az útlevél érvényességének időtartama nem hosszabbítható meg."


Itt van, hogy mi kell az igényléshez:

[link]

Elvileg elég a régi útlevél és a lakcímkártya bemutatása.

2009. nov. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van zoldkartyad akkor nem kell ervenyes utlevel hogy vissza repulj. A magyar nagykovetsegen pedig kapsz uj utlevelet.

[link]

2009. nov. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tényleg? Akkor nem küzdök itt a magyarokkal tovább. De jó, hogy irtál!
2009. nov. 10. 21:00
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azert olvasd mar el a link-et, mert ervenyes utlevelel lehet ujat igenyelni. Reszletek ott vannak.
2009. nov. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a konzulatust hivd fel, tuti kiallitanak egyet neked. A linket is olvasd el, most en is elolvasom.
2009. nov. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elolvastam. Köszi. Akkor a jövő héten elmegyek egy másik okmányirodában, mert ezek szerint nem kötelező a személyi, ha van hajtásim meg lakcimkártyám. Úgy látszik, csak itt nálunk ilyen korlátoltak az ügyintézők. Talán másik városban el tudom intézni.
2009. nov. 11. 16:16

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!