Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki krumplit tarlózik...

Ha valaki krumplit tarlózik akkor azért ugye nem jár börtön?

Figyelt kérdés
2013. szept. 15. 08:12
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

A mai világban nehéz elképzelni, hogy a tulajnak nincs szándékában a fő-szedés után még a "maradékot" is összeszedni. Amikor még mindenki (=Tsz) tulajdona volt, szinte természetesnek vettük, hogy magánszemélyek megböngészték a földet, de most...

Szóval nem vagyok abban olyan biztos, hogy a tulajt nem fogja zavarni.

2013. szept. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Más birtokán földjén? Egy. Semmi keresnivalód ott,ahogy a krumpli se a tiéd, lehet ő is felszedi később. Szal börtön nem, de simán megbírságolhatnak. Kérj engedélyt a tulajtól, ha neki nem kell azt mondja szedheted, így senki nem köt bele. Továbbá a kérdésed nem ide való.
2013. szept. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
28%
Akiknek több hektáros földjük van azokat nem fogja érdekelni, hogy pár szem krumpli ott maradt és, hogy azt ki szedi fel. Az engedélyről meg annyit, hogy a földekre nincs ráírva kinek a tulajdona így, hogy kérjenek engedélyt?
2013. szept. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Pl. menj be a földhivatalba, és nézd meg, hogy kié.


Amit a Kérdező akar, az sima lopás, és ennek megfelelő büntetés is jár érte.

2013. szept. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Emlékszem, valamikor így szeptemberben még az iskolával kimentünk 2 napra a tsz-földre és zsákokba szedtük a gép által otthagyott, egészséges krumplikat.

Ami pénzt a tsz adott érte, raktuk takarékba, közös osztály-kirándulásra!

Szóval egész biztos, hogy a mostani gazdának, tulajnak is vannak tervei a földön maradt krumplival. Nagyon meglehet, hogy az lenne számára a jövő évi "vető-krumpli", te pedig a jövő évi termését "szednéd össze" az idén????

2013. szept. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

" hogy a földekre nincs

ráírva kinek a tulajdona így, hogy kérjenek

engedélyt?"


Magántulajdonnak számít ha tetszik, ha nem!


Tételezzük fel, van egy darab földed krumplival bevetve, nem tudom mit szólnál ha egy vadidegen mászkálna benne az engedélyed nélkül?

2013. szept. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Semmit, én nem vagyok irígy!
2013. szept. 15. 13:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem vagy irígy!

Csak olyan "testvíriesen" akarsz osztozkodni:

"Ami a teid, az az enyém is, ami az enyém, ahhoz neked semmi közöd" alapon gondolod ezt a krumpli-dolgot.

2013. szept. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

" Semmit, én nem vagyok irígy!"


Ez nem irígység kérdése!

2013. szept. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Te nem irigy vagy, hanem kis naív. :D Ha ebből élnél meg, nem lennél olyan nagylelkű. Mint ahogy persze nem is vagy, csak mondod, hiszen nem adni akarsz, hanem elvenni.


Tudod, a mondás: "Mindenemet odaadnám, de mivel nincs mindenem, nem adok semmit"

2013. szept. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!