Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg tilos 18 alattiaknak...

Tényleg tilos 18 alattiaknak az energiaital?

Figyelt kérdés

Ma hallottam a Sláger Rádióban, hogy mától tilos 18 éven aluliaknak energiaitalt eladni ill. kiszolgálni. Visszakerestem a Magyar Közlönyben, nem találtam, a hatályos törvényeket, rendeleteket is átnéztem, ott sincs semmi ilyen.

Mi ennek a hírnek az alapja?


2009. nov. 1. 21:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Akkor ez most komoly? Ha én 16 (majdnem 17) évesen szeretnék venni egy boltban energiaital nem fognak kiszolgálni?
2009. nov. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Én nem szerettem soha, egyrészt nem hatott rám. Nem azért, mert x-men vagyok, hanem egyszerűen szar. Ismerőseim fele semmilyen energiát nem érez tőlük, másik fele meg igen, vagy ízéért issza, ami a legrosszabb.

Nem gondoltam volna, hogy ilyesmi lesz. Most azt fogják hinni a kis tinik, hogy ez milyen menő dolog meg húúú de durva energiaitalt ittam és beálltam:D Figyeljétek meg:D

2009. nov. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszerű, végre megtaláltam a jövőm kulcsát, vállalkozásba kezdek: Illegális energia ital dealer leszek a nyugatiban a kis hülyéknek, azok meg majd olyan látványosan és keményen fogják szürcsölni a csajok előtt, hogy még a TV reklámok is elbújhatnak mellettük.

De, hogy a vállalkozásom stabilan, két lábon állhasson, legálisan fogok forgalmazásába az új energamentes energiaitaloknak így pénzt is tudok mosni... :))) Ha bárkit érdekel: Light Bull, és Bombika néven kereshetitek majd a boltokban :D

2009. nov. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, nagyon jót röhögtem:D;) (előtted szóló)
2009. nov. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Örülök ha mosolyt csalhattam valaki arcára így fél kettő tájékán... :)
2009. nov. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:

Akkora hülyeség.. kb. 4-5éve energiaitalokat iszok, semmi bajom nincs .. és ezek úgy felb*sszák az agyam:D hihetetlen. már minden káros akkor tiltsanak be mindent.....

16/F

2009. nov. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
00:00 vagyok, nem vagyok olyan tini aki menőzésből issza, mellesleg lány vagyok, csak azért néha kell suliba, mikor tudom hogy még 17 óráig bent kell lennem a katok miatt és olyankor jól jön egy kis energia, hogy tudjak vigyelni, de bepörögni szentem nem lehet tőle.
2009. nov. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
ha 10 órád van, akkor sincs semmi szükséged energiaitalra... nekem minen nap 9 órám van, és ha reggel normálisan eszem és nem éjfélkor fekszem le, ki lehet bírni
2009. nov. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
na ez az:) Én nem bírok éjfél előtt lefeküdni aludni, és nem szoktam normálisan reggelizni.
2009. nov. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Az első cikk, ami megjelent a szoljon.hu-n:

[link]

Beigazolódott, hogy egy félreértés az egész, vaklárma, körüzenet, nevezhetjük bárminek. :)

[link]

Megválaszolom magamnak a feltett kérdést. :)

- Tényleg tilos 18 alattiaknak az energiaital?

- Nem tilos. Nincs hatályban olyan jogszabály, amire hivatkozva meg lehet tagadni az energiaital értékesítését/kiszolgálását. Az az eladó, amelyik elkéri a vásárló személyi igazolványát, szabálysértést követ el.

2009. nov. 3. 21:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!