Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Már csak egy napom van fellebb...

Már csak egy napom van fellebbezni! Hogyan lehet igazolni a különvagyont?

Figyelt kérdés

A férjem miatt (hogy miért nem szeretném részletezni), az összes ingóságunkat a házban a bíróság zárolta, hogy később árverezhessék. A létező összes bútort, kivéve egy ágyat és a gyermekbútorokat, valamint az összes elektronikai cikket zárolták. Olvasgattam a törvényeket, miszerint a házasság alatt megszerzett vagyont zárolhatják, viszont az én különvagyonomat, amit a házasságkötés előtt vettem, ill. kaptam, azt nem lehetne zárolni. A kérdésem az, hogy ha nincs az adott különvagyonomról ÁFÁ-s számlám (mert ugye név csak azon szerepel), akkor azt hogyan tudom igazolni, hogy az enyém? A másik kérdésem meg az, hogy ha a gyermekemmel élek együtt, akkor a mosógépet, a hűtőt és a tűzhelyet is elvihetik? Az egyik törvényben olvastam azt, hogy ezek a tárgyak a végrehajtás alól mentes tárgyak közé tartoznak, mégis jegyzőkönyvbe vették. Nagyon el vagyok keseredve, az ügyvédet nem érem el, és holnap be kell nyújtanom a fellebbezést!

Kérem aki tud segítsen!

Előre is köszönöm!


2009. nov. 1. 13:03
1 2
 11/11 anonim válasza:
0%
szerintem már nem tudta leírni mert elvették a gépét XD
2010. júl. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!