Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Már csak egy napom van fellebb...

Már csak egy napom van fellebbezni! Hogyan lehet igazolni a különvagyont?

Figyelt kérdés

A férjem miatt (hogy miért nem szeretném részletezni), az összes ingóságunkat a házban a bíróság zárolta, hogy később árverezhessék. A létező összes bútort, kivéve egy ágyat és a gyermekbútorokat, valamint az összes elektronikai cikket zárolták. Olvasgattam a törvényeket, miszerint a házasság alatt megszerzett vagyont zárolhatják, viszont az én különvagyonomat, amit a házasságkötés előtt vettem, ill. kaptam, azt nem lehetne zárolni. A kérdésem az, hogy ha nincs az adott különvagyonomról ÁFÁ-s számlám (mert ugye név csak azon szerepel), akkor azt hogyan tudom igazolni, hogy az enyém? A másik kérdésem meg az, hogy ha a gyermekemmel élek együtt, akkor a mosógépet, a hűtőt és a tűzhelyet is elvihetik? Az egyik törvényben olvastam azt, hogy ezek a tárgyak a végrehajtás alól mentes tárgyak közé tartoznak, mégis jegyzőkönyvbe vették. Nagyon el vagyok keseredve, az ügyvédet nem érem el, és holnap be kell nyújtanom a fellebbezést!

Kérem aki tud segítsen!

Előre is köszönöm!


2009. nov. 1. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ha ott a házban,akkor viheti,ha nem tudod igazolni.

Hűtőt,mosógépet,számítógépet(ha kell a gyermek tanulmányaihoz)gyerekjátékokat,gyógyszert,kitüntetést,díjat nem lehet,ágyat,széket,csak annyit ami fő felett van.Egy asztalnak is maradni kell stb...

jogiforum.hu itt kérdezz!

2009. nov. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Na éppen az a lényeg, hogyha nincs róla ÁFÁ-s számla, akkor hogy tudom bebizonyítani? Például a számítógép is az enyém. 2003-ban vásároltam, 5 évvel a házasságunk előtt. Mondjuk az látszik is, hogy régi. amikor vettem, volt velem 2 ismerősöm is. Velük, mint tanúkkal is lehet igazolni?
2009. nov. 1. 13:37
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Írd meg a fellebezést. Írd bele, hogy mely tárgyak tartoznak a te különvagyonodba. A bizonyítással majd később is ráérsz foglalkozni. Lényeg most a fellebbezés.


Bár szte most nem fogod visszakapni csak az eljárás után fogják kiadni a dolgokat. A zárolásnál kellett volna már eleve szólnod, hogy ez meg ez a te különvagyonodba tartozik.

2009. nov. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgynevezett igényperrel tudja visszakövetelni a másnál lefoglalt saját vagyontárgyait.
2009. nov. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én mondtam, hogy mi az enyém és mi az ami másé, csak kölcsönbe van nálunk, de figyelmen kívül hagyták. Azt mondták, hogy fellebbezésnél igazoljam. Szerencsére a kölcsönkapott tárgyakról van igazolás.
2009. nov. 1. 13:50
 6/11 anonim ***** válasza:

Gyorsan írj egy egy papírt amin fel vannak sorolva a te értékeid,és az,hogy a házasság előtt vetted.Ezt írd alá két tanúval(személyi igazolványszámmal,címmel,és aláírással igazolva),de a tanúk legyenek olyanok akik készek arra is,hogy egy megbeszélésen8ha kell persze) ott legyenek ,és igazolják,hogy igenis valós a papír,mert ott voltak amikor vetted,kaptad stb...Ezt mindenképpen el kell fogadniuk..

(a volt szomszédasszonyom ezt tette,és el is fogadták)

neki is volt egy kislánya,és azokat a tárgyakat ami a kislány helyzetét javították,és szüksége volt rá,nem zárolták.Ez volt a gyerek ágya,íróasztala (a tanuláshoz)a játékai,ruhái,egy szék...Neki nem zárolták a mosógépet,és a tűzhelyet sem..de minden mást igen!

2009. nov. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tavaly változott a jogszabály!

Vihetnek,amit találnak,mint írta valaki polgári peres eljárásban kérheted a férjedtől,azt ami a tied.(de ott megint bizonyítani neked kell)

2009. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszadó most nagyon megijesztettél! Azt megtudnád mondani, hogy hol tudok utána olvasni ennek a törvénymódosításnak? Sehol sem találok erre vonatkozó jogszabályt.
2009. nov. 1. 20:32
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért? Hiszen már úgyis vittek, amit találtak, a te esetedben nem változott semmi (azt kötve hiszem, hogy már ne lennének végrehajtás alól mentes vagyontárgyak, de lusta vagyok most utánanézni). Az igényper szabályai meg mindig is ugyanazok voltak, azt kell megindítani. A Polgári perrendtartás 371. § szerint aki a lefoglalt vagyontárgyra tulajdon vagy más jog alapján tart igényt, a végrehajtást kérő ellen igénypert indíthat a vagyontárgy foglalás alóli feloldására. Az igénypert mindig a foglalás helye szerinti bíróságon kell megindítani.

(Pp. 373. §) A bíróság az igényper időtartamára a végrehajtást felfüggesztheti, erről értesíti a végrehajtót (ingók esetében) vagy a földhivatalt (ingatlan végrehajtásakor PP. 374. §, 376 §). Halasztó hatályú igényper, ha a foglalástól, végrehajtási jog bejegyzésétől számított 8 napon indítják meg. A Pp. szabályozza az igényperben levonandó illeték és költség mértékét, illetve a költségek alóli mentesség feltételeit is. (Pp. 24. §, 378. §.). Amennyiben a bíróság helyt ad az igénykeresetnek, úgy a vagyontárgyat feloldja a foglalás alól (Pp. 377. §.), amennyiben értékesítették a vételárnak megfelelő összeget kell kiutalni a pernyertesnek.

Ennyi.

2009. nov. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Megírnád hogy végülis mi lett?

Köszi!

2009. nov. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!