Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 16 éves lány kérheti e egyedül...

16 éves lány kérheti e egyedül a lakcím módosításást ill. lakcímkártyát?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Szülői engedéllyel elköltöztem otthonról (súlyos családi gondok), viszont a lakcímkártyám még nincs meg. Anyámra nem számíthatok, nem hajlandó nekem semmit segíteni, nagyon rondán bánik velem és párommal is, mikor mi csak segitettünk neki mióta eljöttem. Kérhetem e egyedül ezt az igazolványt?Továbbá: az utánam járó családi pótlékot anyám zsebre teszi(nem ecsetelem anyám viselkedését,de nem anyai és nemis emberi).hogy tudnám kérvényezni,hogy ezt nekem küldjék,ha már nem lakom otthon?
2009. okt. 31. 20:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ezek történtek. Sok szerencsét kívánok Neked, hogy sikerüljön végül minden. Meg boldogságot is végül az életben.


Sajnos nálunk is volt verés otthon, és elhanyagolás is.


Az anyagi nehézségeken túl, gondolom, zavarnak a múltból feljövő emlékek is. Legalábbis nekem efféle élményeim voltak. Múlni nem akaró állandó depresszió, szorongás, filmszerűen feltörő emlékek, düh, önbizalom- és bizalomhiány, állandó indokolatlan feszültség. Nemcsak az életemet tette mindez nagyon kellemetlenné, de a munkámban is akadályozott, az önállóságomat is veszélyeztette már.


Ezek a feltörő rossz emlékek, szorongás, depresszió, elmúlnak, úgy tudom, de nem hamar, és nem mindig következik be a gyógyulás magától, sok esetben kénytelen az ember tudatosan rásegíteni:


[link]


Arra érdemes figyelni, hogy nem minden fajta pszichológus tud segíteni, hanem csak olyan, akit külön erre képeztek ki. Ha Neked is vannak ilyen gondjaid, akkor a fenti három telefonon, honlapon ebben is tudnak segíteni.


Ha még neten akarsz kutakodni, akkor olyasmikre kereshetsz rá ez ügyben, hogy ,,poszttraumás stressz'', angolul még több dolog van: ,,posttraumatic stress''.


Az anyagi gondokhoz, azok részleteihez sajnos nem értek, általában csak annyit tudok mondani, hogy érdemes minél több szakemberrel beszélni. Itt Budapesten a kerületi önkormányzatoknál van ingyenes ügyvéd, de nem tudom, hogy efféle lehetőség minden településen/megyeszékhelyen létezik-e.

2009. nov. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
sajnos nem
2010. jún. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
köszönöm. pár hónapja elintéztem,nem kellett hozzá szülő
2010. jún. 26. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!