Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 16 éves lány kérheti e egyedül...

16 éves lány kérheti e egyedül a lakcím módosításást ill. lakcímkártyát?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Szülői engedéllyel elköltöztem otthonról (súlyos családi gondok), viszont a lakcímkártyám még nincs meg. Anyámra nem számíthatok, nem hajlandó nekem semmit segíteni, nagyon rondán bánik velem és párommal is, mikor mi csak segitettünk neki mióta eljöttem. Kérhetem e egyedül ezt az igazolványt?Továbbá: az utánam járó családi pótlékot anyám zsebre teszi(nem ecsetelem anyám viselkedését,de nem anyai és nemis emberi).hogy tudnám kérvényezni,hogy ezt nekem küldjék,ha már nem lakom otthon?
2009. okt. 31. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a helyi önkormányzatoknál van ingyenes jogsegély, vagy probáld meg a helyi nevelési tanácsadónál,

esetleg gyámügyön probáld elintézni.

2009. okt. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem sehogy nem fogják neked küldeni a családi pótlékot. Arra a szülő jogosult, nem pedig te, azért, mert nevel téged. Legfeljebb azt tudod elérni, hogy ő se kapjon semmit, ha már nem éltek közös háztartásban.
2009. okt. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem Te semmiképp nem lehetsz jogosult családi pótlékra. Maximum ha majd saját gyerekeid lesznek.
2009. okt. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A lakcímkártyát el tudod intézni.Annak a lakásnak a tulajdonosának kell aláírni,ahol laksz.Az önkormányzaton kell kérni lakcímbejelentőt.A családi pótlék nem Neked jár.
2009. okt. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18 év felett kérheted hogy neked mennyen a pótlék gyereknél nem tudom.
2009. okt. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
A családi nem jár Neked, de anyukádnak is addig, amíg egy háztartásban éltek. Mivel már elköltöztél, azért kérheted annak megszűntetését.
2009. okt. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
családsegítőnél mondták,ha elköltözöm,a családi pótlékot anyámnak ide kell adnia.nos ez még nem történt meg eddig.
2009. okt. 31. 22:58
 8/13 anonim válasza:
48%
Szia! Az a baj, hogy a családi pótlékot hivatalosan nem tudod még magad kérvényezni, mert még nem vagy 18 éves. Igen, odaadhatja anyukád a családi pótlékot, de jogi úton nem kérheted tőle, csak megbeszélés alapján, tehát úgy, ha szépen elkéred tőle, aztán vagy odaadja vagy nem. Kiskorú vagy, sajnos nem dönthetsz még semmiben, a törvény korlátokat rak le eléd. Nagyon sz@r érzés, tudom, én is voltam kiskorú, de soha többet nem lennék az! Tehát, szépen, udvariasan kérd meg anyukádat! Vagy esetleg kérj segítséget egy felnőttől.(Rokon, ismerős) Remélem, sikerülni fog, hisz neked nyilván jól jönne az a kis pénz! Sok szerencsét hozzá, Üdvözlettel: M. Ricsi
2009. nov. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdéstől függetlenül, nagyon sok múlhat azon, pontosan mik is történtek (erőszak, bántalmazás elhanyagolás). Lehetőleg kérdezz meg több szakembert is, akár megkaphatod a családi pótlékot, akár más formában tarthatsz számot segítségre az államtól.


Nem tudom, a gyámhatóság milyen szinten vett részt ebben a folyamatban (elköltözésed, tárgyalások, addigi események). Szülői belegyezéssel költöztél el. Ha nem kaptad volna meg szüleid beleegyezését, akkor is elköltözhettél volna, de akkor a gyámhatóság engedélye kellett volna hozzá (a szüleidé NEM).


Valószínűnek tartom, ha tényleg valami erőszak, durva elhanyagolás vagy más hasonló állt itt a háttérben, akkor igenis számot tarthatsz az állam segítségére. Végül is az már mindegy, hogy ezt pont családi pótléknak hívják-e, vagy sem.


Kérdezz meg szakembert részletekről (akár a gyámhatósági előadót is az önkormányzaton). Ki tudja, esetleg megteszik azt, hogy megszüntetik a családi pótlékot (hiszen úgysem jut el Hozzád), és Te meg kapsz valami más címen segítséget.


Ezt a számot még nem próbáltam, de ha tényleg volt valami erőszak is, vagy súlyos elhanyagolás, ilyenek, akkor itt is rá lehet kérdezni, milyen szakemberek tudnak segíteni:


[link]


[link]


[link]


A joghoz nem értek, de ha tényleg semmiféle formában nem jut el Hozzád a családi pótlék, még közvetve sem, szóval ha tényleg teljesen okafogyottá vált, akkor szerintem lesz megoldás.

2009. nov. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

igen,volt,épp ebben a sorrendben. apám vert de csak engem(van 1 öcsém) mielőtt elköltöztünk,anyám nem takarított,mocskos rohadó házban éltünk...nem foglalkozott velem soha,mindig elküldött a fenébe,öcsémmel se foglakozik,kajánk alig volt már az utolsó időkben.most csak a pasijával meg a számítógéppel foglalkozik.(igen a géppel amit páromtól LOPOTT)...szóval uja történtek erős dolgok.


A gyámhatóságnál feljelentett még az elején mikor összeköltöztem párommal,a gyámos nő meg megmondta hogy a családi viszályhoz neki semmi köze,tanuljon meg gyereket nevelni és a tisztelet nem úgy jön hogy az asztalra csapunk.utána ég próbálkozott párszor a családsegítősnél.de ők végül ráhuzták arra hogy hagyjon engem békén(1 hónap választott el akkor a 16-tól,mondták,hogy a mint betöltöm törvényesen is kezdeményezni fogják,és a családi pótlék akkor majd nekem jár. nahát erre várhatok.

2009. nov. 12. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!