Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem vezetnek be egy...

Xyu kérdése:

Miért nem vezetnek be egy keményebb büntetést az ilyen embereknek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt azokra akik brutálisan bántalmazzák gyermeküket vagy megerőszakolják a saját kislányukat. Én nem csak bezáratnám őket mert ez egyszerűen könnyű halál az ilyen elmebeteg köcsögöknek. És még az is gyorsnak számít hogy a börtönbe pár hét leforgása alatt meg késelik vagy ilyesmi. Én személy szerint ezeket az embereket egy külön létesítménybe elszállíttatnám és ott addig kínoztatnám őket ameddig meg nem döglenek persze nagyon lassan... Nektek mi a véleményetek erről?
2013. aug. 27. 12:32
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
A börtönbe nem hiszem hogy 1 hónapnál tovább húznák ki és ha az az 1 hónap alatt végig rettegésben élnek meg hasonló dolgok az SEMMI!
2013. aug. 27. 12:50
 12/20 tetro ***** válasza:
45%

12.50

szerintem kezeltetni kellene magad, mert a vérszomjad valami súlyos dologra utal. azelőtt menj el pszichiáterhez, mielőtt valakiben kárt teszel.

2013. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom de szerintem egy "laza" börtönbüntetés nagyon kevés ezeknek az "embereknek" a gyors halál nagyon könnyű számukra.
2013. aug. 27. 12:56
 14/20 anonim válasza:

Én úgy gondolom, hogy nem kell megölni őket, vagy halálra kínozni, bár a "laza" börtön mellet sem teszem le a voksom.

Úgy gondolom, valahogy meg kell tanítani nekik, milyen, ha velük történne meg hasonló eset és talán rájönnének, hogy ez rossz. De, ha ez nem válna be akkor valami keményebb büntetés (pl.:munkatábor, vagy hasonló), de előtte rendesen kivizsgálni az ügyet.

2013. aug. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Na igen de nem egy kis oktatás kell nekik miután bebizonyosodik hogy ők a bűnösök minimum a dupláját kapnák vissza mint amit tettek az áldozatukkal, utána még kilehetne találni kőkemény munkát mint az előttem szóló írta és akkor megrohadhatnak a börtönbe.
2013. aug. 27. 13:09
 16/20 anonim ***** válasza:
57%

Nem 1 hónapig húzzák a börtönben, a magyar börtönökben nem túl gyakori a gyilkolás, és ha elő is fordul nem a "áldozat" által elkövetett bűncselekményt bosszulják meg.

A halálra kínzás sem rosszabb mint a börtönben megélt megalázások, a halálra kínzással pedig előbb utóbb a halálba segíted és akkor végleg megszűnik a szenvedés számára, míg a börtönben élete végéig szenved, és egy élet elég hosszú.

2013. aug. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
59%
Nem értek egyet a kérdezővel.
2013. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Az lehet hogy a börtönben hosszabb a szenvedés de hidd el hogy a kínzást ellehet húzni évekig és itt nem kell brutális dolgokra gondolni...
2013. aug. 27. 14:47
 19/20 anonim ***** válasza:
90%
Te teljesen hülye vagy az a véleményem, aki ilyeneket kitalál, de ha kemény vagy lélekben oké, ezt a procedúrát összes általad ismert emberen hajtsd végre, aztán nekrofil módon meg vágd is be, aztán mehet, komolyan még mindig nem csengett le egyeseknek, hogy nem bosszú,megtorlás,ellen bűn, hanem a büntetés lenne a cél?
2013. aug. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
A kérdező által írt dolgoknak tökéletes példája a köpök a sírodra című film. De én pl ott sem tartom jogosnak, azt ahogy a nő viselkedik a megerőszakolóival,már csak azért sem mert aki egy idegent kapásból, (ha örömből ha nem) szájon csókol, aztán elmegy majdnem meztelen egy szál cicifixben futkosni az erdőben, az ne csodálkozzon hogy pár kanos farok kimutatja tetszését. :D Az egész film tök irreális amúgy de ez most nem tartozik ide. Szóval én hasonló esetben vizsgálnám ezt is, hogy akit mondjuk megerőszakoltak mit tett mit mondott vagy hogyan viselkedett az esemény előtt támadójával. Mindig van ok és okozat...
2013. szept. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!