Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogai vannak ezeknek...

Milyen jogai vannak ezeknek az embereknek? És nekem velük szemben?

Figyelt kérdés

A közterület-fenntartókról lenne szó. Biztos mindenki hallotta, hogy a bkv ellenőreivel mostantól közterületesek is lesznek, mert ők igazoltathatják a bliccelőket. Sőt, elvileg még -akár erőszakkal is- feltartóztathatják a bliccelőt (a rendőrségi előállításig), ha azok megtagadják az igazoltatást.

Ebből mi igaz? Van valami jogi kiskapu? Hangsúlyoznám: NEM azért kérdezem ezeket, mert bliccelni akarok. Budapesti vagyok, bérlet nélkül sehova sem megyek. Csak szeretném ismerni a jogaimat, mert bármi előfordulhat.

Hallottam még régebben az adatvédelmi törvényről. Melynek értelmében elvileg ha felszólítom az engem igazoltató személyt arra, hogy ne adja ki az adataimat az ellenőröknek, akkor ő köteles ezt így tenni. Ez még mindig érvényes?


2011. jan. 11. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindegy mire szólítod fel, a rendőr alapból igazoltathat közterületen. És akkor már nem kiadták az adataid.
2011. jan. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem rendőrökről van szó, hanem közterület-fenntartókról. Ők egy picivel "korlátoltabbak" jogilag, mint a rendőrök.
2011. jan. 11. 21:23
 3/7 anonim ***** válasza:

"Hallottam még régebben az adatvédelmi törvényről. Melynek értelmében elvileg ha felszólítom az engem igazoltató személyt arra, hogy ne adja ki az adataimat az ellenőröknek, akkor ő köteles ezt így tenni. Ez még mindig érvényes?"


sosem volt az.

ez egy hülyeség. abból született, hogy az emberek azt hiszik, hogy a matró területe, a buszmegálló, villamos megálló stb. meg a közlekedési járművek területe közterület. nem az. magánterület. a magánterület tulajdonosának (annak megbízottjának) pedig joga van tudni, hogy ki lépett be a területére, akkor is, ha az illető már elhagyta az (leszállt a buszról).

2011. jan. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

igen, ha elakarsz rohanni, akkor lefoghat téged.

oda kell adnod neki a személyidet, bár ő közvetlen nem adhatja oda a bkv ellenőrnek a személyit, de a központban elkérheti a bkv a közterület fenntartóktól.

nézd a jó oldalát: még mindig jobb mintha a bkv ellenőröknek adnának több jogot.

2011. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt is bemondták,hogy a Közterület Fenntartók nem adhatják ki az adatokat az ellenőröknek,csak BKV-központnak.

Senkinek a személyiségi jogai nem sérülnek.

Ha jegynélkül utazon a vonaton,és a jegyvizsgáló megbüntet,neki is köteles vagy átadni az igazolványod.

2011. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ki kell fizetni a nyújtott szolgáltatást, aztán nem kell ezzel foglalkoznod!
2011. jan. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha mindenki fizetne normálisan nem lenne ilyen gond.

De szerintem már megint a vakokat, kismamákat, meg fiatal lányokat fogják b*szogatni a jegyük miatt. A 100 kilós kancigányok meg utazhatnak továbbra is jegy nélkül.

2011. jan. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!