Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentettek becsületsértésé...

Feljelentettek becsületsértésért, ebből mi következhet?

Figyelt kérdés
A barátom volt nője, nem nagyon tudta elviselni, hogy a pasijának már nem kell, és sokáig cseszegetett minket, kavarta a sz.art, hogy összeugrasszon minket... Egyszer elkattant az agyam és sikerült szóváltásba keveredjek a csajjal, és a facebookon, nyilvánosan lek.urváztam. Feljelentett becsületsértésért, ma jött a papír, hogy meghallgatásra kell mennem a bíróságra. Mi következhet ebből? Felfüggesztett lehet? Ha ezt kapok, nem is tudom elhagyni az országot, amig ez le nem járna, nem? Adjatok tanácsot, külföldi melóra készülök, és igencsak tönkretenné az életem egy ilyen gebasz... Mire számíthatok?
2013. aug. 24. 00:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de kíváncsi vagyok, mi lesz ebből... rengeteg embert feljelenthetnék már...
2013. aug. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

En eloszor egy ugyvedet kersnek , majd a facebook oldalt bezarnam.


Facebook es hasonlo oldalak nagyon veszelyesek, evek multan is problemat okozhat

2013. aug. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Aztán mivel bizonyít a csaj? Az ilyen ügyek mindig a nagy büdös semmibe vezetnek, sosincs belőlük semmi, még akkor sem, ha jogosak.
2013. aug. 24. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Ebből nem fog következni semmi. Ki fogják röhögni a csajt és kész.
2013. aug. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán mivel bizonyít a csaj? Az ilyen ügyek mindig a nagy büdös semmibe vezetnek..."

FB-on (ami gondolom nem kamu fiók) nyilvánosan sértegette a saját profiljáról, így elég könnyű kideríteni a személyazonosságot. Nyilván jópár tárgyaláson voltál már, hogy ennyire képben vagy, de azért nézz bele a helyi tárgyalási jegyzékbe...


"Ki fogják röhögni a csajt és kész."

Annyira mégse, ha már megindult az eljárás.


Mivel magánvádas eljárás, így elsőként egy békéltető tárgyalást tartanak, ahol bocsánatot kell(ene) kérned a sértettől, ezzel enyhíthető a büntetés, vagy (akár ellenszolgáltatásért) a sértett megszüntetheti az eljárást.

Mivel a szabadságodban nem korlátoztak, így elhagyhatod az országot, de a tárgyaláson jelen kell lenned személyesen, vagy egy meghatalmazott ügyvédnek.

Megrovásra esetleg pénzbüntetésre számíthatsz, kivéve, ha már többször voltál büntetve.

2013. aug. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

"Aztán mivel bizonyít a csaj?"


mivel fekete -feheren targyi bizonyitek is van, valoszinu,hog fizetni fogsz.Targyalasi koltseg,stb

2013. aug. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
a pénz nem érdekel, az érdekel, hogy ne húzza keresztbe a jövőmet, hogy kimehessek külföldre.
2013. aug. 24. 10:28
 8/13 A kérdező kommentje:
mondjuk egy felfüggesztett miatt, ha azt kapnék, csak ettől félek
2013. aug. 24. 10:29
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom fb-n ő ugyan úgy sértegetett téged, sőt, valószínűnek tartom, hogyha kitörlöd a bejegyzést ahol sértegetted, akkor megint csak nem lesz bizonyítékuk.
2013. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mikor megtette a feljelentést, bizonyítékként nyilván a bejegyzést is csatolta.
2013. aug. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!