Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valaki tudtom és beleegyezésem...

Valaki tudtom és beleegyezésem nélül idézte, egy több éves hozzászólásomat egy fórumról, és kaptam egy idézést hogy az illetöt feljelentették becsületsértésért, akkor most engem is elítélnek?

Figyelt kérdés
Az egyik újságcikkéhez szóltam anno hozzá kommentárként, ami vagy 6éves volt vagy pedig 2éve (akkor született döntés a mühiba perben) és valaki ezt a hozzászólásomat felhasználta a blogjában a saját kommentáljával ellátva. A hozzászólásom az volt hogy " Kéne csinálni egy fekete listát ahova az ilyen műhibás orvosokat teszik bele, és akik el vannak tiltva és lesz*rva az adatvédelmi törvényeket bizony feltenni az internetre hogy a betegek, leendő kismamák stb. informálódni tudjanak, ha már az állam nem védi meg őket az ilyen kontároktól!”....ennyi és nem több...az illetö a cikkéhez tudtom és beleegyezésem nélkül használta fel amit írtam, és a saját kommentálásában úgy tálalta mintha én is rágalmazni akarnám azt az orvost akiröl cikket írt....most beidéztek a bíróságra - nem írták hogy milyen minöségben- szerintetek most akkor engem is elítélnek, és börtönbe kerülök???Légyszi valaszoljatok mert eléggé aggódom soha nem volt ilyen esetem.
2011. máj. 12. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nagy :D

Egyébként kizártnak tartom, hogy elítélnének. Rágalmazásért még senki nem került börtönbe, max. fizetsz némi pénzbüntetést.

Egyébként az idézésben ott szokott lenni, hogy milyen minőségben kell megjelenned.

2011. máj. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyébként teljesen egyetértek veled, mert ha már van a cégeknek feketelistája, a szakbarbároknak miért ne legyen?
2011. máj. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyébként hogy találtak meg? Beírtad a neved vagy a címed vagy mi?
2011. máj. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A férfi írt egy blogot a mühibát elköveö orvosról és mindenféle maszlagot össze-vissza írogatott amit az internetes keresö a témával kapcsolatban kidobott neki, így az én hozzászólásomat nicknévvel együtt idézte és úgy kommentálta hogy "én nicknevem számar az üdvözitö büntetés a nyilvlános megszégyenítés lenne és ide beídézte amit írtam" nah de az én tudtom és beleegyezésem nélkül...és gondolom hogy a blogíróját elkapták és utánna néztek annak hogy honnan szedte ezeket a megjegyzéseket és így jutottak el hozzám mert az újság fórumán regisztráltam....Most nem tudom mi lesz..


Bár én úgy tudom hogy becsületsértést 30napon belül és max. 6hónapra visszamenöleg lehet feljelenteni, tehát ha a feljelentö orvos annó a fórumban írt eredeti szövegemért nem jelentett fel, akkor most engem ítélnek el úgy hogy nem is tudtam róla hogy egy elmebeteg a nicknevemet és a hozzászólásomat a saját céljára felhasználta???légyszi mondjatok valamit hozzá én nagyon ki vagyok akadva...most mehetek börtönbe vagy mi?

2011. máj. 12. 15:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Mint azt te is írtad, ez már elévült. Ha valami csoda folytán mégsem, akkor is max pénzbüntetést kapsz. Börtön ezért? Honnan vetted?
2011. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Továbbá egy valamit nem értek: az orvost elítélték mühiba miatt...akkor mie´rt rágalmazás amit írtam?Arról nem is beszélve hogy nem Ö rá mint egy orvosra hanem általánosságban az "ilyne mühibás" orvosokra írtam azt amit...
2011. máj. 12. 16:00
 7/11 A kérdező kommentje:
Utánna néztem a btk.-ban az van hogy a becsületsértést egy évig terjedö börtönnel büntetik...nah de amikor én írtam a megjegyzést nem jelentett fel...a blogjába pedig nem én írtam hanem ö idézte a több éves írásomat...
2011. máj. 12. 16:01
 8/11 A kérdező kommentje:
Én megértem a feljelentö orvost is mert vérlázító az a cikk amit ez a fazon írt róla..nah de, én nem asszisztáltam ehhez a dologhoz, és azt sem tudtam hogy az oldal létezik amíg nem jött az idézés...
2011. máj. 12. 16:07
 9/11 tetris ***** válasza:

Kizárt, hogy emiatt elitélnének, vagy bármi bajod is lenne. Hát hol van akkor a vélemény kinyilvánításának szabadsága?

Ha nem akarsz megjelenni a bíróságon, akkor tehetsz tanuvallomást írásban is, ahol leírhatod azt, amit itt a kérdésben feltettél. Az a tény, hogy a hozzájárulásod nélkül használták fel a hsz-dat, már mentesít téged mindenféle felelősségrevonás alól. Az pedig, hogy mi a saját, külön véleményed a kontár orvosokról, ennek nem lehet egy perben semmilyen következménye.

Véleménye bárkinek lehet.


Egyébként pedig tökéletsen egyetértek veled abban, hogy igen, kéne egy ilyen adatbank, hogy egymás kárán tanulva elkerülhessük a kontár orvosokat. Nekem is lenne ide egy jelöltem.

2011. máj. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én rákerestem erre, és egy jó bonyolult ügy, amibe belecsöppentél. Elhiszem, hogy kellemetlen érzés, de ne pánikolj.


Beszélj egy ügyvéddel, itt most nem hiszem, hogy megoldjuk neked az ügyet.


Nehogy azt hidd, hogy az ilyesmivel könnyen börtönbe lehet kerülni - szerinted ha ilyenekért lecsuknának embereket, a csecsemőkön kívül ki lenne szabad lábon?


Van tanulság is: ne tegyél olyan meggondolatlan kommenteket, amik rágalmazásnak vagy becsületsértésnek is elmehetnek, főleg, ha azonosítható személyekről van szó. Ebben az esetben egy konkrét orvosról volt szó. Ha két álnév hülyézi egymást, az nem igazán becsületsértés, mert ugye nem azonosíthatóak, nem igazán tudják egymás jó hírnevét sérteni. De ha van egy orvos, akit megneveztek egy cikkben, és ehhez fűzött kommentárok vannak, ott már más a helyzet. Megint más a helyzet egy politikusnál, nekik ugyanis hivatalból több kedvezőtlen megjegyzést kell "eltűrniük".


Nyilván az történt, hogy az érintett orvos feljelentette az egész blogot, és mindenkinek utánamennek, aki írt valamit rá.

2011. máj. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!