Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Falunkba csatornázni kezdtek...

Falunkba csatornázni kezdtek el, nem szeretnénk mi falusiak, hogy csatorna legyen a faluba, összeturták a fél falut és nem látjuk azt hogy visszacsinálják az utakat. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Faterral mentünk valakihez, még a markolós kezdett el ugatni, hogy mért megyünk be az ismerőshöz, fenomenális, hogy XXI. ben itt kell tartanunk hogy kökorszaki állapotot csinálnak az utainkból, ember nem tud A pontból B pontba menni, polgármester is b***ik kiálni a falu polgárai mellett. Valaki segítsen, mert megőrülök!

Jogszabályokkal azért támassza alá valaki a tényeket.

Mellékesen a falu 10% fizetésképtelen, nem hogy csatornára de még villany visszakötésre sincs pénzük.


2013. aug. 15. 15:41
1 2 3
 11/22 tetro ***** válasza:
A jogszabály szerint a szart nem engedheted ki csak úgy szabadon. Te eddig ezt csináltátok. Innentől nem lehet. Ez van.
2013. aug. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Nekem ne jöjjön senki az eu-s szabványal, eddig a parasztok rendre ezzel is trágyáztak, mégsem lett semmi bajuk, de akkor mondja meg valaki hogy szomszéd faluban az embereknek nem tetszett a dolog és elkergették a csatornázósakat(persze jogilag) hogy tették meg? Aki ide jön beszólogatni, hogy az eu megmondta, kérem akkor másold be a paragrafust. Ilyen kocsmai vitákat akarnék akkor mennék egy kocsmába.
2013. aug. 15. 21:23
 13/22 A kérdező kommentje:

De ismétlem, nem arra vagyok kíváncsi hogy szerinted mi a környezet szennyező hanem, hogy:

1. milyen jogszabályok vannak rá,hogy kötelező?

2. szomszéd falu akkor hogy oldotta meg a dolgokat, hogy ne keljen?

3.Másik, ha annyira kötelező, a szegények hogy fizessék ki ha az alap villanyvisszakötésüket nem bírják kifizetni?

--

De ha eddig közel 1000 év alatt nem szennyezte el a talajt Magyarországon a szar akkor akkor majd az eu alatt elfogja?

De tényleg, eddig elszennyezte a talajt? Parasztokból indulok ki, káros? Azzal trágyáznak veteményest és érdekes mód nem károsodnak tőle?

--

De tudjátok mit, majd akkor fúratok kutat magamnak, csak hogy véletlenül se keljen a szennyvízért fizetni.(és nem talajvízszintig fogom)

Azon kívül nem undorító az, hogy kitisztítják a "szart" és visszaengedik az ivóvízbe?

Aki akar válaszolhat csak akkor paragrafust kérek!

Másik, ne is csodálkozzatok városlakók, hogy ki vagyok akadva.

2013. aug. 15. 21:32
 14/22 anonim ***** válasza:

"Másik tény, 300 forint/ m^3 a víz ára, akkor majd dupla annyiba fog kerülni? "


Inkább 500 alapból és másik kb 500 lesz a csatornadíj.


"ha eddig jó volt akkor minek megbolygatni?"


60 évvel ezelőtt nem volt otthon tévéd, nem volt otthon számítógéped. Jó volt az emberkenek. Minek kellett megbolygatni?


"Képzel, szerves trágya az a kaka. Lebomlik aminek le kell, a többi meg folyékony jellegű."


Amúgy pont a kaka csak a szemléltetés, nem abból van a sok. Tiszta vízzel mosol? Ugye vegyszerrel? Tiszta vízzel fürdesz? Vegyszerrel. Tiszta vízzel mosogatsz? Vegyszerrel. Lebomlik? Te meginnád?


"Aki ide jön beszólogatni, hogy az eu megmondta, kérem akkor másold be a paragrafust."


[link]

Tagja vagyunk egy szövetségnek (igen, ez az EU), aminek irányelvei vannak. Többek közt a környezetvédelemről, aminek része a vízgazdálkodás. Ezeket az irányelveket építik be a magyar szabályozásba is. Mint minden törvény, rendelet, szabályozás nem lesz mindenkinek közvetlen jó. Ezenkívül vannak még olyanok is, akik nem tudják vagy nem akarják megérteni, hogy mit és miért.

2013. aug. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

"De ha eddig közel 1000 év alatt nem szennyezte el a talajt Magyarországon a szar akkor akkor majd az eu alatt elfogja? "


Magyarország talajvize nitrátos, mindenhol. Amióta csatornáznak, az eutrofizáció is csökkent, ami komoly problémákat okozott korábban. És, mint már korábban említette az egyik válaszoló, rengeteg kemikália kerül ki a szennyvízzel a környezetbe.

A fúrt kutak gyakran elszennyeződnek, munkámból kifolyólag gyakran találkozom ilyennel, amikor bevizsgáljuk a mintákat.


Attól, hogy te nem tudsz a problémáról, még nem jelenti azt, hogy nem is létezik.

2013. aug. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Na na apropó ha már bekerül a vegyszer a talajba nem egyszerűbb lenne a vegyszergyártókat baszogatni?

Most érted? Állítsanak elő olyat ami nem szennyezi a talajt. Ja hogy az nem az ő dolguk, minek használunk mi vegyszert egyáltalán? Aláírom hogy szenyezi de akkor nem a proletárt kell cseszegetni hanem a vegyszrgyártó cégeket.

2013. aug. 15. 22:42
 17/22 anonim ***** válasza:
Kinéztem az ablakon. Sötét volt. Elolvastam két mondatodat, és újra kinéztem az ablakon. Odakint már nem volt sötét.
2013. aug. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
szia
2013. aug. 16. 01:13
 19/22 anonim ***** válasza:

énis találtam ilyen dolgot

[link]

e szerint ha jólértem 2015 ig kell megcsinálniuk a tervet lehet a szomszéd falu porgármestere tudott erről és elhalasztotta egy későbbi időpontra a falusiak kérésére.

amúgy meg ha csatornáztak nálatok pl. és nektek nem volt pénzetek bekötni vagy nincs hová (nálunk ez a helyzet most)

akkor valószínűleg kell majd talajterhelési díjat fizetnetek

nekünk kell mivel nem vagyunk a csatornahálózatra kötve.


ja és végül ha ennyire zavarnak ezek a nagy újítások igyál tisztítatlan vizet egy jurta meletti fúrt kútból a rét közepén deha megbetegszel keress fel egy sámánt hiszen 1000 éve az volt a menő vagy valami hasonló.

2013. aug. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Jó és ez a talajterhelési cucc ez mennyibe kerül?
2013. aug. 16. 02:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!