Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek megbüntethetik...

Szerintetek megbüntethetik szüleimet emiatt?

Figyelt kérdés

Idősödő szüleim falun laknak hamarosan rá lehet kötni a csatornahálózatra.

Ezért hogy ne kelljen nekik még csatorna dijat is fizetni nekik kiépitetem egy hidrofor rendszert ami elátja a wc-t zuhanyzót mosógépet vizzel.

Az eddigi 4e ft-os vizszámla máris lecsökent 1,6e ft-ra.


Apám sajnos néha elégé felönt a garatra és akkor sajnos szeret dicsekedni a kocsmába nyilván elmondhata ezért az egyik rossz akaró szomszédjuk azt mondta nekik feljelenti őket!


Szerintetek a vizmü vagy a helyi önkormányzat megbüntetheti őket a hidrofor miatt?

Mert szerintem nem a csatornadijat tudtommal a vizfogyasztás alapján kapják az emberek.


Abban az esetben ha ez mégis rendkivül szabály ellenes talán jobb lenne csak a wc és a zuhanyzó meg a mosógép szenyvizét visszavezetni a szikasztóba amit a hidrofor táplál?

Akkor senki nem szólhatna semmit nem használjuk a csatornahálózatoz jogtalanul vagy maradhat az eddigi rendszer?



2012. júl. 10. 14:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Nem is az hogy magyarcég vagy nem én nem is tudom ki a vizmü tulaja hajdu biharban. Igy hogy van csatorna nem adhatnak 1200ft talajterhelési dijat szerintem még ha feltételezik is hogy többlet szenyvizel terhelem a rendszert mint amit elfogyasztanak.


De a vizközmünek nincs joga a házon belül megvizsgáltatni a rendszert?

2012. júl. 10. 14:35
 2/17 anonim ***** válasza:
21%
A hidrofor miatt nem büntetnek, minden faluban így kezdődött a komfortosodás. A vízmű csak a vízfogyasztás után számlázhatja a szennyvízdíjat. Ellenben az önkormányzat kötelezhet arra, hogy -mivel van csatorna- megszüntesd az emésztőt, és olyan horribilis "talajterhelési díjat" fizettet, hogy belegebedsz!
2012. júl. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
21%
Amennyire én tudom, a föld alatti víz az állam tulajdona, így minden egyes kút fúrása elvileg engedélyköteles lenne. Gyakorlatilag senki nem foglalkozik vele.
2012. júl. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
Joga van ellenőrizni a vízműnek, ha bejelentést kapnak akkor általában meg is teszik. Elég szép büntetést lehet kiróni ilyenkor, érdemes úgy kiépíteni a rendszer, hogy ne legyen könnyű megállapítani a trükközést.
2012. júl. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Sztem jogilag simán megbüntethetik.

Fúrt kúthoz is kell engedély (jól mondta itt előbb vki). Ezért van, hogy sok kertesházban pl ál-kutyaházzal rejtik el a locsolásra használt fúrtkutat.

Ahol van csatorna ott kötelező rácsatlakozni. Ezt ellenőrizhatik is. Mintahogy a derítőt is ellenőrizhetik hogy milyen (sörös üveg, kiverik az alját vagy lyukacso tégle) vagy hogy meg szüntették e.

2012. júl. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

a kut már évtizedek óta megvan egyébként egy nagy ásott kut és nem furt.

Csatorna hálózatra rákötünk ez nem kérdés.


konkrét kérdésem a hidrofor álltal termelt vizet ha a kiépitett csatornahálózatba engedem megbüntethetnek e?

És ha igen mi alapján tudják ellenőrizni?

Tudtomal nem köteleségem beengedni őket a fürdőszobába vagy a kut melleti aknába mutogatnom nekik a rendszert csak a vizesek csak a viz órát ellenőrizhetik cserélhetik.

Szenyviz óráról meg nem igen hallotam még?

2012. júl. 10. 17:43
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Igen, mint mondtam ellenőrizhetik. Csak azt a vizet engedheted a csatornába, ami tőlük jött, hiszen azzal a mennyiséggel számolják a díjat is. Leggyakrabban az esővizet szokták a csatornába engedni, ezért is büntetnek keményen és már a legtöbb trükköt is ismerik.

Bemehetnek ahova szükséges, ha nem engeded akkor rendőrrel jönnek vissza. Annyit tudsz tenni, hogy nem híreszteled mindenfelé, hogy mit csinálsz és akkor nem lesz vizsgálat.

2012. júl. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

jaja jól mondja az előző.


persze szenyvíz óra nincs. vízóra van. ha 20km3 vizet fogyasztottál el, akkor 20km3 ment a csatornába is.

Viszont a vízműnek is feltünő lehet, hogy családi ház azt 1 hónapban 2km+ víz fogy csak. Szerinted nem?


Hidrofor csak ott legális ahol nincs vezetékes víz.

2012. júl. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

"Bemehetnek ahova szükséges, ha nem engeded akkor rendőrrel jönnek vissza."


Szóval, ez még -egyelőre- nem így működik! A szolgáltató az ingatlan azon pontjáig ellenőrizhet ahonnan a szolgáltatást nyújtja. Esetedben a szennyvízkifolyódig. Ahhoz, hogy az ingatlanon belül hogyan van kiépítve a rendszer, semmi köze, még ha rendőrt is hoz magával.

Jogerős hatósági végzés kell ahhoz, hogy a házadat-telkedet átkutassák, leellenőrizzék!

Az már más tészta, hogy a helyi jegyző is intézkedhet -saját hatáskörben.

A hidroforért nem szoktak szólni, azt kell mondani, hogy locsolásra van használva. A szennyvíz mennyiségét meg nem tudják mérni!

2012. júl. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom lehet hogy feltünő hogy hirtelen kevesebb viz fogy de szerintem nyugodtan lehet hogy nincs mindig mindenki othon vagy pl nyáron nálunk azért is kevesebb viz fogy most is mert van egy kinti zuhanyzónk régi bojlertartályból amit jelenleg is kutvizel használunk.


Ilyet még nem hallotam hogy rendőrel jöhetnek be a vizesek a fürdőszobába ez elég borzasztó hogy ennyi a magántulajdon..


Nem tudom de az sem megoldás ellenük ha a szenyviz aknába megy a hidrofor vize miért kötnek bele ha az elfogyasztott csapviz meg a csatornába az állambácsi igy is örvendezhet rákötötünk a csatornára.


mindenesetre valamit akkor is muszály csinálnunk nem fogunk még 4e ft-ot havnta csatorna dijra költeni!

2012. júl. 10. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!