Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek megbüntethetik...

Szerintetek megbüntethetik szüleimet emiatt?

Figyelt kérdés

Idősödő szüleim falun laknak hamarosan rá lehet kötni a csatornahálózatra.

Ezért hogy ne kelljen nekik még csatorna dijat is fizetni nekik kiépitetem egy hidrofor rendszert ami elátja a wc-t zuhanyzót mosógépet vizzel.

Az eddigi 4e ft-os vizszámla máris lecsökent 1,6e ft-ra.


Apám sajnos néha elégé felönt a garatra és akkor sajnos szeret dicsekedni a kocsmába nyilván elmondhata ezért az egyik rossz akaró szomszédjuk azt mondta nekik feljelenti őket!


Szerintetek a vizmü vagy a helyi önkormányzat megbüntetheti őket a hidrofor miatt?

Mert szerintem nem a csatornadijat tudtommal a vizfogyasztás alapján kapják az emberek.


Abban az esetben ha ez mégis rendkivül szabály ellenes talán jobb lenne csak a wc és a zuhanyzó meg a mosógép szenyvizét visszavezetni a szikasztóba amit a hidrofor táplál?

Akkor senki nem szólhatna semmit nem használjuk a csatornahálózatoz jogtalanul vagy maradhat az eddigi rendszer?



2012. júl. 10. 14:23
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

# 9/10 ma 18:00


Köszönöm ezzel kicsit megnyugtatál!

Persze tudom hidrofort lehet használni locsolásra legtöbben használnak is a környéken meg mi is a kert locsolásra jelenleg is.

Jegyzőnek milyen intézkedései lehetnek ha nagyon ránk akarna szálni ez ügyben őt sem kötelező beengednem ha meg hall valamit valakitől az alapján sem büntethet gondolom?

2012. júl. 10. 18:09
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

""Bemehetnek ahova szükséges, ha nem engeded akkor rendőrrel jönnek vissza."


Szóval, ez még -egyelőre- nem így működik! A szolgáltató az ingatlan azon pontjáig ellenőrizhet ahonnan a szolgáltatást nyújtja."


Nem is mondtam, hogy mindenhova bemehetnek, de nincs is arra szükség. Füstöléses módszerrel elég könnyen ki tudják szúrni, hogyha valami nem stimmel, kibubik, hogy más is van a csatornára csatlakoztatva. Rugós szelep felszerelése ilyen esetekben segíthet.

2012. júl. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

# 12/12 ma 18:44


Ezt a füstöléses módszert kicsit kifejthetnéd én dolgoztam csatornázás során mikor fektetük a gerincvezetéket meg bekötöttük a házba.

Most a szolgáltató bejöhet az udvara a tisztitóig mit csinál belenyomja a füstöt annak ki kell jönnie valahol a wc-ben?

Mi az a rugós szelep? Talán lábszelep? az van a szivatyun vagy visszacsapó szelepre gondolsz? Hova szereled fel? Ha még mindig a csapadékviz csatornába engedésére gondolsz az nem én vagyok mi felhasználjuk locsolásra a csapadékvizet is már ha esik.

2012. júl. 10. 19:03
 14/17 anonim ***** válasza:
69%

Nem lenne egyszerűbb jogkövető módon élni?


Fizesse más a víz és csatorna díjat! Rátok nem tartozik, ugye?

2012. júl. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

# 14/14 ma 19:05


Sajnos nem hiszem hogy tudnánk ez már egy annyira élhetetlen ország.

Szüleim olyan sok évet ledolgoztak mégis nőnek a terheik.

Nővéremék külföldön élnek náluk teljesen elfogadott a házi szenyviztisztitó ismerem a technológiát könyedén átlehetne alakitani a szennyaknát de az önkormányzat a magyar jogszabályokra hivatkozva nem ismeri el az ilyeneket.

csak köteleznek a csatornára plussz költségeg kifizetésére de nem ez volt a kérdésem

2012. júl. 10. 19:36
 16/17 anonim ***** válasza:

# 12-nek:


Ez a "füstöléses" módszer engem is érdekelne, annál is inkább, hogy hogy jön keresztül a füst a bűzelzárón?

Valószínű, hogy tévedésben vagy, itt nem illegális rákötésről van szó, hanem többlet szennyvízről ami nincs hivatalosan mérve.

2012. júl. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ezen szerintem nem kell rágódni,egyszerűen nem engeded be őket.Füstöléses módszer!!!De csak a vízóráig jöhet be a szolgáltató.A wc-ben ki szedi szét a csöveket?Te!!De,miért tennéd?Falvakban szerintem a háztartások 50%-a így működik.Nálunk pl mindenki így öntözz,de ez így helyes.Ott a vízóra állás,a szerint kell fizetni.Ne is foglalkozz azokkal akik a faluban járatják a szájúkat.
2012. júl. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!