Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz ez az önvédelemmel...

Igaz ez az önvédelemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen olvastam már, sőt talán még itt is. Ha ENGEM megtámadnak, de ehelyett én verem el/találom el a támadómat úgy, hogy 8 napon túl gyógyuló sérülést okozok, akkor még én kapok büntetést? Van valahol erre mód, hogy utána lehessen olvasni?Nem vagyok képes elhinni, hogy ilyen létezhet...de lehet bennem van a hibaés ez a dolog él
2009. okt. 20. 22:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%
Bocs természetesen azt akartam írni, hogy a támadó testi épségének sértése.
2009. okt. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, erről írtam én is, csak az ismerősöm történetének összegzésénél nem írtam külön, hogy azért is kapott ilyen büntetést, mert előzetes letartóztatása alatt őszinte volt, és elmondta kihallgatás alatt, hogy a betörő csak verbálisan fenyegette.


Így a tárgyaláson a betörő ügyvédje szerint nem állt meg a jogos önvédelem fogalma. S mint önvédelem, nem tekinthető arányosnak sem.


De ez továbbra is baj. Nem verhetsz el egy betörőt, akár 8 napon túli sérüléseket okozva, aki verbálisan fenyeget téged, miközben a lakásodból lopja a cuccokat éjszaka? Csak akkor verheted el, ha épp megtámadni készül? S akkor is csak addig ütheted amíg a földre került? Mi van, ha egy óvatlan pillanatban feláll, és leszúr bosszúból, mert mondjuk nem intézted el eléggé?


Már elnézést, de ha ez valóban így van, akkor ez szerintem nemjó. Márpedig ismerősöm büntetése arról tanúskodik, hogy ez valóban így működik.

2009. okt. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

03:34-nek


Nem tudom ez az eset mikor történt, de épp ezen is változtatott a jogszabály, nevezetesen a verbális életellenes fenyegetés pláne sötétben, a támadó részéről alkalmas az olyan mértékű megfélelmlítésre, ai a megtámadotatt feljogosíthatja arra, hogy ne mérlegelje az elhárítás fokát.

Ugye nevetséges lenne azzal védekezni, hogy:"én meg kivágom a te szemedet"

2009. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
91%

14:27:


Az eset 3 éve történt. Nem voltam tisztában ezzel, köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem, és elmagyaráztad.

2009. okt. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!