Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha módodban állna a börtön...

Ha módodban állna a börtön intézményét teljesen másra cserélni, megtennéd?

Figyelt kérdés

Ha nem, miért nem? Ha igen, miért igen, és helyette mit vezetnél be?


Kérlek titeket, lehetőleg ne poénkodjátok el (nagyon). ;) Tudom, lesz, aki "én áramot vezetnék be" típusút fog írni, de akkor már komoly részt is írjon, légyszíves. :)



2013. júl. 19. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Én kényszermunka táborokra cserélném. Kisebbek lennének a büntetési tételek, mint most, de bányában dolgozatatnám az elítélteket.
2013. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire csak lehet, önnfenntartó börtönöket hoznék létre. Termeljék meg a rabok az eltartásuk költségét, ez a minimum.
2013. júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Nem cserélném le a börtönt másra. A börtön az börtön, nem értem minek kéne lecserélni.
2013. júl. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Megtenném. Bevezetném a kivégzéseket. (nem poénkodom)
2013. júl. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

A börtönök rendszerét csak Magyarország gazdasági helyzetével együtt érdemes megváltoztatni. Mivel az igazságszolgáltatás ezen eleménél fontos lenne, hogy büntetés mellett rehabilitálja is az elítéltet, egy képzetlen senki, aki bekerül, például kitanulhatna odabent akármilyen szakmát, ha utána nem tud vele elhelyezkedni.


Ott áll megélhetés nélkül, bűnözni fog megint. Emellett nem az a lényeg, hogy még rosszabbak legyenek a börtönkörülmények, ezzel nem lesz arányos a bűnözés visszaszorulása, pláne nem tartós. Nem sokakat rettent el. Az ember nem úgy megy el bűnözni, hogy őt el fogják kapni, viszont rosszabb börtönkörülmények mellett erőszakosabban próbálják majd elkerülni a lebukást.


Tehát a börtönrendszer csak egy szelete az igazságszolgáltatásnak, csak ehhez felesleges hozzányúlni.


A rendőrséget kellene elsőként megerősíteni. A javuló bűnfelderítési arány és a hatékonyabb bűnmegelőzés visszafojtaná a bűnözést. Több járőr, több térfigyelő kamera, szélesebb intézkedési jogkör, de szigorúbb ellenőrzés a visszaélések elkerülésére.


Középkori kínzókamrák helyett rehabilitáló központok (de NEM luxusszállodák) kellenének, ahol az elítéltek szakmai segítséget kapnak, nem pedig csak elrakják őket és a kikerülő (ex)raboknak lehetőség az elhelyezkedésre.

2013. júl. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%

"A rendőrséget kellene elsőként megerősíteni."


A rendőrséget fel kell oszlatni, tagjait száműzni.

2013. júl. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtatóakat írtatok, köszi. :)


Az előző előttitől megkérdeném, mit tenne a temérdek korrupt rendőrrel és politikussal, aki utóbbiak felelősek a törvényhozásért, de legkevésbé ők tartják be? (Tisztelet a kivételnek.)

2013. júl. 19. 17:12
 8/10 anonim ***** válasza:

"Az előző előttitől megkérdeném, mit tenne a temérdek korrupt rendőrrel és politikussal, aki utóbbiak felelősek a törvényhozásért, de legkevésbé ők tartják be?"


Mit tud vele kezdeni bármelyik rendszer?

A korrupció a rendszer része. Csak üvegzsebbel, szigorúbb ellenőrzéssel lehetne szabályozni, de magad is átlátod, hogy pont azok határoznak az ellenőrzésről, akiknek ez az érdekeit sértené, az ellenőrzést is azok végeznék. Ezen a téren felületes változtatásokkal lehetetlen lényegi változást elérni. Utópia, hogy kormányra szavazunk egy olyan pártot, ami legalább többségében feddhetetlen erkölcsű politikusokból áll, és felszámolják a korrupciót.

2013. júl. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor minek a börtönök?

És minek a pszichiátria?


Amondó vagyok, jóindulattal többre mennénk, pl korrekt pszichológusokból álló testület foglalkozna elítéltekkel, aki utóbbiakat elzárnák egyemberközeli, atrocitásoktól (rabok egymás közötti erőszakja) mentes, egyszerű épületben, ahol alap szintű, de normális (pl menzai) étkezésben részesülnének. Ahol nem börtönőrök, hanem biztonsági őrök vigyáznának, felügyelnének, és MENTÁLIS FEJLESZTÉSEK zajlanának naponta, korrekt pszichológusok által. Ezen felül persze megmaradna a többi előnyös, hasznos dolog, ami egy normális börtönben is: pl sportolási lehetőség.


Félreértés ne essék. Én egy korrekt ember vagyok, büntetlen előélettel. Csupán objektíven gondolkodom a témáról.

2013. júl. 21. 14:35
 10/10 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, amit fentebb is írtak: kötelező fizikai munkának is szükségét látom ilyen intézményekben a rabok számára, fizetés nélkül.
2013. júl. 21. 14:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!