Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetlenegy teg miatt is...

Egyetlenegy teg miatt is börtön jár?

Figyelt kérdés
graffiti teg
2013. júl. 18. 01:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok, csak kiváncsiság
2013. júl. 18. 01:06
 2/10 acelsziv ***** válasza:
65%

A börtön túl enyhe, de még az sem. Pénzbírság.

Persze az emberek jó része (velem együtt) legszívesebben kalapáccsal törné össze a keze minden csontját a várost összerondító kis gyökereknek. Szóval tegelhetsz, otthon a szobád falát.

2013. júl. 18. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Bár úgy lenne...
2013. júl. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
HVG ezt írja: Januártól egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető értékhatártól függetlenül a rongálás, ha azt falfirkálással követik el.
2013. júl. 18. 03:02
 5/10 Egy ork ***** válasza:
100%

A saját házadban azt teszel amit akarsz. Persze képletesen értve, megerőszakolás, ilyesmi nem marad következmények nélkül.

Nyugodtan csinálj tag-et a házfaladra, ha azt a telket te bérled!

2013. júl. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha az én házamra csinálod, akkor fejlövés jár érte.
2013. júl. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

menj a hajógyárihoz, ott van egy falsor, ahova nagyon szép dolgokat szoktak az emberek graffitizni. én őket nem büntetném meg, hanem csinálnék még helyeket, ahol lehet legálisan graffitizni.

én csak azt a fajta graffitit ítélem el, akik direkt a rongálás miatt ráfirkálnak valamire pár betűt. de akik elhagyatott falakra rajzolnak gyönyörű dolgokat, azt inkább csodálom.

2013. júl. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Látom azért mindenkinek a graffitiről a szép házak összefirkálása jut csak az eszébe.

Ez valóban rossz dolog, de azért ne feledkezzünk meg arról, hogy viszonylag egyhangú tűzfalakon, vagy építkezéseknél a farostlemezeken egy-egy IGÉNYESEBB mű még kifejezetten jól is tud mutatni. (Persze erre a legtöbb esetben engedélyt is kapnak páran, akik tényleg tudnak.)

2013. júl. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"egy-egy IGÉNYESEBB mű még kifejezetten jól is tud mutatni. "


Csak azt nem "teg"-nek (tag) hívják. A tag konkrétan az egyszínű firkált betű. Az igazi, művészi grafiti tényleg fel tud dobni unalmas falakat.

2013. júl. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat felpontoztam!
2013. júl. 18. 10:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!