Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 18 éven aluliak mehetnek...

18 éven aluliak mehetnek egyedül börtöni beszélőre?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok féltestvéremhez mennék be most küldött kapcsolattartóit vissza küldtem a nyilatkozatot, ha megyek beszélőre be engednek hozzá egyedül, hogy még nem töltöttem be a 18-at? Én úgy tudom, hogy be engednek mivel engem vett föl kapcsolattartónak.

#börtön #börtöni beszélő
2013. júl. 6. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. júl. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mivel

1) elmúltál 16 éves

2) közeli rokonok vagytok

ezért igen, bemehetsz egyedül.

(Ha nem lehetne, akkor a kapcsolattartói nyilatkozatot sem küldték volna ki neked. Bizonyára a tesód jelölt meg téged kapcsolattartónak, ezért kaptad meg.)


Fogsz majd kapni egy értesítést, hogy mikor lehet menni látogatni.


Ha volt szó a levelezésről is a kapcsolattartóiban, akkor levelet már most is írhatsz a tesódnak.

2013. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De ha engem vett föl kapcsolattartónak, akkor én mehetek be hozzá, mert csak azok mehetnek be akiket fölvesz! Én így tudom.
2013. júl. 6. 20:19
 4/6 A kérdező kommentje:
Berta Wooster! Szerintem is úgy van, féltestvérem én kezdtem el keresni megtudtam melyikbe van(Sopronkőhida) küldtem neki egy levelet utána fölhívtuk Sopronkőhidai börtönt, hogy meg e kapta azt mondták írni kell egy kérelmet, hogy vegye föl a kapcsolatot velem írtunk elküldtük aztán jött a nyilatkozat azt ki töltöttem és hétfőn föl adom! Ha még nem vagyok fölvéve kapcsolattartónak akkor is oda adják neki a levelet???
2013. júl. 6. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg "jó fejek" lesznek, és odaadják neki a levelet addig is.

De ha ma feladod a kapcsolattartói nyilatkozatot, azt ne a tesódnak címezd, hanem a börtönnek (a vezetőnek, vagy a nevelőtisztnek, vagy aki feladóként szerepelt a borítékon, amiben kaptad a nyilatkozatot). Ajánlottan add fel, úgy biztosabb, hogy megkapják.


Egyidejűleg írhatsz a féltesódnak is egy pár sort, pl. hogy nemsoká írsz majd neki, intéződik a kapcsolattartás; ezt berakhatod a kapcsolattartói nyilatkozat mellé, és írj hozzá egy pár sort, hogy kéred, hogy adják át neki.


Sok szerencsét. :)

2013. júl. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Neki címezem a borítékot, mert amibe jött ez a nyilatkozat azt meg ő címezte föl, fölismerem az írását! Úgy, hogy simán neki fogom címezni! Így is oda fog érni és elsőbbségin adom fel, így már holnap megkapják! és akkor onnantól már jó lesz minden remélem!:)
2013. júl. 8. 09:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!