Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki szándékosan meglök...

Ha valaki szándékosan meglök az utcán, azzal a szándékkal, hogy megverjen, hozzá még elkezd beszólogatni, akkor én annak az embernek behúzhatok egyet?

Figyelt kérdés
2013. júl. 13. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát meg kell várnom, ameddig tettlegességgé fajul a dolog, és az első ütést kénytelen vagyok benyelni, ha meg akarom magam védeni.
2013. júl. 13. 14:00
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem kell szó szerint "benyelned" az első ütést de csak azért mert valaki meglök nem oszthatsz ki egy sorozat parasztlengőt, ha sétál melletted de nem csinál semmit csak lökdös, akkor szard le ha nagyon zavar menj el más irány át az úttesten ha követ mond meg hogy kihívod a rendőrséget zaklatásért azt cső, ha meg nincsen senki mert faluból sétálsz faluba vagy mittomén akkor döntsd el te.
2013. júl. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem laposra verheted, mivel zaklat, és az is törvénytelen, plusz meg is lökött. Feljelenteni úgysem fog. Sok szerencsét!
2013. júl. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha abból indulunk ki, hogy feljelenteni úgy sem fog akkor végülis eltörheted kezét lábát vagy a ,áját is kioperálhatod. :D
2013. júl. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*máját
2013. júl. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha valaki meglök az már támadásnak minősül és megvédheted magad, úgy vered meg, ahogy akarod.
2013. júl. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A meglökés a te helyzetedben támadásnak minősül, DE

ha meglök és azt mondja hogy összeverlek te köcsög,de három méterre van és te elindulsz felé és megütöd ameddig ő csak magyaráz neked és anyukádat örömlányozza, akkor te vagy a támadó és az bukta mert szóbeli támadás nincs a jogban, még pedig azért mert aki annyira instabil lelkileg hogy beszólogatástól agresszív lesz és verekedni kezd, annak nincs helye a társadalomban.


Viszont ha meglök, beszólogat és elindul feléd akkor kiütheted egész nyugodtan.

2013. júl. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Olyan esetre gondolok, hogy meglök, és utána meg akarna engem ütni, de mondjuk levédem a támadását, és utána visszaütök.
2013. júl. 13. 18:32
 10/12 anonim ***** válasza:

"de mondjuk levédem a támadását, és utána visszaütök.

"


Az már nem minősül önvédelemnek, kizárólag csak a levédésig. A bosszúállást a jog nem tolerálja.

2013. júl. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!