Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok arról, hogy egy...

Mit gondoltok arról, hogy egy slukk füves cigiért is börtönnel fenyegetik az embereket?

Figyelt kérdés
Ezzel az erővel minimum 2 millió embert be lehetne csukni itthon.Ezeknek az embereknek szerintem nem a bűnözők között lenne a helye.Ráadásul ezzel a problémát egyáltalán nem oldják meg.

2013. júl. 6. 15:29
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,többször hivtak már ki azért hogy részeg randalirozik,mint hogy itt egy füves és a kezét bámulja,vigyék innen. ameddig nem csinál nekem plusz melót,tőlem papírba tekerheti a parlamentet és elfüstölheti.

Persze a füveseket is le kell kapcsolnunk,de az sem a mi döntésünk.

A fű huzamosabb ideig való használata agysejteket roncsol,de ez igaz az alkoholra is. mentális függöség van,csak,ami rehab nélkül is leközdhettő. Énazt mondom,ne füvezzen rendszeresen,és legyen elég akaratereje bármikor letenni. És ne mutatkozzon publikusan,és ne csináljon semmi illegélisat,hogy ne hívjanak minket rá. Kész.

2013. júl. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:
Nagyjából egyetértek,viszont a fű nem roncsol agysejteket,hanem intenzív szívás eredményeképpen a rövidtávú memóriát rontja.De az is VISSZATÉR,mihelyt valaki abbahagyja a szívást.Az alkohol viszont kőkeményen roncsolja az agy,és az idegsejteket.A fűnél a veszély,hogy egyes embereknél évek alatt kihozhat lappangó mentális zavarokat.20 emberből 1-2 őn.És hangsúlyozom,ahoz sokáig kell szívni.Olyan is van,aki 50 éven át szívja napi szinten alaposan,és utána teszi le.Na próbáljon meg valaki csak fele ennyi időn át intenzíven vedelni!Az alkohol ki tud nyírni akár egy este alatt is.Továbbá,ha csak azt nézzük melyik viseli meg másnap a szervezetet,hát én az alkoholtól nagyon nagyon beteg szoktam lenni....A fűtől amíg szívtam,max jobban bereggeliztem másnap.Meg modják,hogy az alkohol nem drog,nem kábítószer,,,hát én eléggé el tudok kábulni egy liter pálinkától...Alkohol általában agressziót hoz ki,a fű pedig szeretetet,békét.Alkoholelvonás kivált fizikai függőséget is.Ha valamivel össze lehetne hasonlítani,az a heroin.
2013. júl. 10. 08:10
 33/33 anonim ***** válasza:

Azért érdekes lesz majd ennek a törvényi változásnak a társadalmi hatása.

Kipróbálja Pistika a füvescigit, és éppen szerencsétlenségére a zsernyákok elkapják. Megkérdezik tőle, ki adta neki a füvet. Ő elmondja, hogy a haverja, így "lebuktatta a dílert". A haverja, aki életében harmadszorra füvezett, és egy faszitól kapta a marihuánát, akitől egyébként fél, és nem meri beárulni a rendőrbácsiknak, javítóba kerül. A javítóban megtanulja mi az élet, kipróbál más drogokat is, elkezd lopni, mert ha nem teszi, akkor a többiek nem tisztelik, a kirekesztettség pedig egyenlő a halállal.

Gratulálhatunk Orbán Viktor miniszterelnök úrnak, sikerült egy egyébként teljesen átlagos, kíváncsi tizenévesből bűnözőt faragnia!

Ha esetleg már 18 éves elmúlt az illető, akkor búcsút mondhat egy ideig a továbbtanulásnak, hiszen megy a böribe. De vajon ki fogja kifizetni a börtönben tartózkodásának költségeit? A fegyintézetek amúgy is túlzsúfoltak, a jelenlegi büntetőjogi rendszer pedig pont a letöltendő szabadságvesztés felé tolja az ítéleteket. Mennyi idő kell ahhoz, hogy egy két rab emberi jogok megsértésére hivatkozva bepereli a Magyar Államot? Nagyon komoly szabályok vannak arra vonatkozóan, hogy mekkora élettér szükséges egy egy börtönbüntetését töltő személynek. Amikor hatan vannak egy cellában az már bizony túllépi ezt a cezúrát. A rehabilitációra és a prevencióra kellene azt a pénzt költeni, amit a teljesen értelmetlenül börtönbe zárt emberekre költünk.

2013. júl. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!