Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok arról, hogy egy...

Mit gondoltok arról, hogy egy slukk füves cigiért is börtönnel fenyegetik az embereket?

Figyelt kérdés
Ezzel az erővel minimum 2 millió embert be lehetne csukni itthon.Ezeknek az embereknek szerintem nem a bűnözők között lenne a helye.Ráadásul ezzel a problémát egyáltalán nem oldják meg.

2013. júl. 6. 15:29
1 2 3 4
 11/33 rémuralom ***** válasza:
83%

Ez megint egy százezerszer lefolytatott "vita" itt GYK-n. Azért tettem idézőjelbe a vitát, mert érvek nem igazán vannak benne, és ami érvek mégis előfordulnak, azok jellemzően csak az egyik álláspont mellett. A másik álláspont kb. az, hogy "nem szabad, mert csak".


Itt van pl. rögtön az első válaszoló: "Nem tudom miért nem lehet úgy élni, hogyha az állam valamire azt mondja, hogy "NEM!" akkor nem csinálod és kész."


Nos, kedveském, azért, mert ez a gondolat nagyon szépen hangzik, amíg olyan károsnak mondott dolgokat tiltanak csak be, mint a drogok, de mit csinálsz, ha holnap a lakott területen biciklizést tiltják be (például arra hivatkozva, hogy sok közlekedési balesetet okoznak a biciklisek - akár igaz ez, akár nem, akár van erre más megoldás, akár nincs), vagy mondjuk a kormány kritizálását.

2013. júl. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
29%

a füves cigi egy drog! és a bűncselekmények elkövetésében nagy szerepe van a drogoknak(egyéb dolgok mellett, persze.)


aki füvezik, számoljon a következményekkel. nem hiszem el, hogy nem lehet bulizni fű és egyéb bódító szerek nélkül! nem mellesleg, sokan fűvel kezdik, később pedig jönnek a kemény drogok.

2013. júl. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Drogok:Alkohol,nikotin,koffein,halucigének,ópiátok,szerves oldószerek stb.
2013. júl. 6. 16:04
 14/33 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező:

Ebből én kb 1 hónapbeli 1 liter sör azaz alkoholt fogyasztok és tudok boldog lenni úgyhogy nekem ne mondják hogy drog kell ahhoz hogy valaki felszabaduljon ha az kell neki akkor ne menjen bulizni!

2013. júl. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Én fű,és alkohol nélkül is boldog tudok lenni,de mivel mind kettőt próbáltam már,így van összehasonlítási alapom.Az alkohol nevű idegméreg pl. a KEMÉNY drogok között is párját ritkítja.Ha a füvet megadóztatnák,ki lehetne láballni a válságból.Azonkívül talán nem a legálisan kapható vegyszereket szívnák az emberek,amiknek senki nem tudja mik a mellékhatásaik...
2013. júl. 6. 16:11
 16/33 anonim ***** válasza:
80%

Múltkor néztem az M1 nevezetű propaganda csatornát ahol egy magát szakértőnek nevező kb 90 éves hölgy azt részletezte hogy aki szív egy slukk füves cigit az előbb utóbb csöves lesz aki aluljáróban fog embereket lekummantani hogy meglegyen a napi herka adagja.

És nincs olyan hogy valaki egy slukk után megáll, vagy megáll a fűnél, az ezer százalék hogy át fog szokni kemény drogokra és elveszít mindent stb stb.


Na itt majd lefordultam a székről olyan nevetésben törtem ki és kikapcsoltam. Látszik a fityesz nem csak gazdasági oldalon viszi ezt a keményvonalas kommunista hozzáállást.

2013. júl. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Ja.És ilyen embernek van szavazójoga...Többek között ezért tartunk itt,ahol.
2013. júl. 6. 16:25
 18/33 anonim ***** válasza:
93%
Azt gondolom, hogy aki az embereket fenyegeti azt kell lecsukni örökre.
2013. júl. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
77%

"Nem tudom miért nem lehet úgy élni, hogyha az állam valamire azt mondja, hogy "NEM!" akkor nem csinálod és kész."


Azért, mert az államnak lófax köze sincs az egyén magánéletéhez. A törvényhozást a közügyekre kell alkalmazni és semmi szín alatt nem használható mások magánügyeibe való beavatkozásra!

2013. júl. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim válasza:
71%
Az a baj hogy sokan azt hiszik hogy hétfőn füvezel, kedden már kirabolsz valakit hogy legyen pénzed fűre, szerdán meg megölsz egy másikat hogy heroint vegyél :D Én egy éve nem szívtam, és semmi bajom sincs. Elvonási tünet 0. Mellé még betépve olyan emberekkel is tök jól elbeszélgetek akikkel amúgy szóba se állnék. Nem vagyok kommunikatív, de a fűtől tökre barátkozós leszek. Egy betépett ember teljesen ártalmatlan. Az is tény hogy senki nem halt még meg fűtől.
2013. júl. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!