Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok arról, hogy egy...

Mit gondoltok arról, hogy egy slukk füves cigiért is börtönnel fenyegetik az embereket?

Figyelt kérdés
Ezzel az erővel minimum 2 millió embert be lehetne csukni itthon.Ezeknek az embereknek szerintem nem a bűnözők között lenne a helye.Ráadásul ezzel a problémát egyáltalán nem oldják meg.

2013. júl. 6. 15:29
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
30%
Azt gondolom, hogy nem kell füvezni és nem kell félni a börtöntől. Nem tudom miért nem lehet úgy élni, hogyha az állam valamire azt mondja, hogy "NEM!" akkor nem csinálod és kész.
2013. júl. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 ConnectCare ***** válasza:
69%

Egy hülyeség. Olyan dolgot, ami más embernek nem árt még tiltani sincs semmilyen alap, nemhogy börtönnel szankcionálni.


És miért nem lehet megérteni, hogy az állam azt mondja, hogy nem és abbahagyni valamit?


Mert nem az állam alattvalója, szolgája vagyok, hanem szabad ember, akinek az állam csak akkor szabhat meg valamit, ha az valami miatt indokolt, például más sérülését, vagyontárgya elvesztését okozza.

2013. júl. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
16%
A szememben aki füvezik akár egy cigivel lazán megérdemli a börtönt!
2013. júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%
Ilyen szrokért keményen büntetnek, de a szomszéd hölgy hiába hívta ki őket, amikor a férje részegen verte őt meg a gyerekeit. Kb. lepacsiztak a férjjel...
2013. júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Igen.Arról már nem is beszélve,hogy a legális drogoktól elképesztő sok ember hal meg.Én még nem hallottam olyat,hogy a veszélyes fűtől meghalt bárki is.Nem még az országunkban,de még a világon sem...Soha.
2013. júl. 6. 15:42
 6/33 anonim ***** válasza:
83%

Én amúgy nem füvezek, de tényleg nem értem, hogy miért büntetik ilyen keményen. Több füvező barátom, ismerősöm van,

érdekes módon kedves, nyugodt, értelmes emberek...

2013. júl. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
41%

Ez legyen a legnagyobb gondod. Ma már a börtönben is hozzájutni.

Viszont, hogy mivé leszel, mennyire tekintenek embernek, hányan rúgnak beléd, mikor nyírnak ki, mert nem fizeted az árát, az kicsit nagyobb gond. Neked is, a többieknek is. Ne hidd, hogy egynél képes vagy megállni. Ezt csak azok mondják, akik már készítik számodra a következő slukkot.

2013. júl. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

"A szememben aki füvezik akár egy cigivel lazán megérdemli a börtönt!"

Gondolom,te ma már bekaptad a szokásos adagodat egyéb mérgekből...

2013. júl. 6. 15:44
 9/33 anonim ***** válasza:
42%
Hét most pont mellélőttél mert nem cigizek és nem iszok csak esetleg akkor ha haverokkal elmegyünk bulizni a füvezést meg végképp hagyom és igen képzeld el utálom az összes ilyen kis szarh*zit akik azt hiszik hogy menők lesznek a füvezéstől de remélem minél hamarabb kihalnak vagy bevágják őket vagy 10 évre!
2013. júl. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 ConnectCare ***** válasza:
82%

Hogy egy kicsit tudományosabb is legyek: :)


A bűncselekményeknél mindig van egy védett jogi tárgy, ami meghatározza, hogy egy adott magatartás miért büntetendő.


Emberölésnél ilyen például az élethez való jog, lopásnál a magántulajdon védelme, közlekedési bűncselekményeknél a közlekedés biztonsága stb.


Ha valaki otthon, csendes magányában leül füvezni, ott milyen védett jogi tárgyat lehet találni?


Szerintem semmilyet csak egyes emberek önkényesen szeretnek megszabni más embereknek megszabni dolgokat.

2013. júl. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!