Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok arról, hogy egy...

Mit gondoltok arról, hogy egy slukk füves cigiért is börtönnel fenyegetik az embereket?

Figyelt kérdés
Ezzel az erővel minimum 2 millió embert be lehetne csukni itthon.Ezeknek az embereknek szerintem nem a bűnözők között lenne a helye.Ráadásul ezzel a problémát egyáltalán nem oldják meg.

2013. júl. 6. 15:29
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
76%
Kiváló ötlet valakit évekre a börtönbe küldeni, hogy onnan edzett bűnözőként távozzon. Igen, ez egy hatásos politika, én egyenesen 10 évet adnék a gondolatért is, mertnehogymánenanemá.
2013. júl. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 rémuralom ***** válasza:
59%

"sokan fűvel kezdik, később pedig jönnek a kemény drogok."


Sokan meg dohánnyal kezdik. Akkor tiltsuk be a cigarettát is, nem? De ha nagyon megerőltetnénk magunkat, még a cigarettázást is vissza tudnánk vezetni valamire - függetlenül attól, hogy valóban van-e annak köze hozzá, vagy nincs -, és akkor betilthatnánk azt is. És így tovább, tiltsunk be mindent! De szó szerint mindent, mindennek az ellenkezőjét is. Akkor biztosan jobb lesz mindenkinek.


"Ha a füvet megadóztatnák,ki lehetne láballni a válságból."


Ez azért eléggé megalapozatlan érv. Nézz utána, mennyi bevétele van az államnak a cigaretta utáni jövedéki adóból, és akkor azt oszd el sokkal, annyi jönne be a füves cigi adójából, ezen felül pedig még annyi pénzt hozna konyhára, amennyit a drogosok büntetésén meg lehet spórolni. Nem egy nagy összeg. A füves cigi legalizálásának gazdasági szerepe annyira marginális, hogy szerintem a puszta említése is megmosolyogtató, de nem is azért kellene megszüntetni a tiltást, mert akkor Kánaán lesz.

2013. júl. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Szerintem jelentős bevétele lenne az adójának.Így inkább a dílerek kapják....
2013. júl. 6. 19:08
 24/33 anonim ***** válasza:

"Szerintem jelentős bevétele lenne az adójának.Így inkább a dílerek kapják...."


Nem lenne jelentős! A cigin is tetemes adó van, mégsem lábal ki az ország a sz*rból! Füvet pedig jóval kevesebben szívnak, mint cigit, így az adóbevétel is töredéke lenne.


És visszatérve, a fű és a kemény drogok között igen nagy az összefüggés. Először füvezel. Úgy érzed nem függsz tőle, azonban egyre gyakrabban, ha problémád van, a fűhöz nyúlsz majd. Aztán egy idő után "ütősebb" anyagra vágysz, mert a szervezetnek már nem elég a fű ereje.

2013. júl. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 rémuralom ***** válasza:
Mondom, a dohányra kivetett jövedéki adó sem szerepel a költségvetés húzótételei között, füvet pedig még ráadásul kevesebben is szívnak, mint dohányos cigit (és az adag is kisebb belőle).
2013. júl. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

"Ezeknek az embereknek szerintem nem a bűnözők között lenne a helye."


Ezeknek az embereknek nem a narkósok között lenne a helye!

2013. júl. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

"És visszatérve, a fű és a kemény drogok között igen nagy az összefüggés. Először füvezel. Úgy érzed nem függsz tőle, azonban egyre gyakrabban, ha problémád van, a fűhöz nyúlsz majd. Aztán egy idő után "ütősebb" anyagra vágysz, mert a szervezetnek már nem elég a fű ereje."

Na,eddig ez volt a legnagyobb mellélövés a kommentek között.Hogy tévedésed bebizonyosodjon,olvass utána,vagy kérdezd meg a szakembereket.A fű semmi féle képpen sem a kemény drogok előszobája.Az olyanok fognak keményezni,akik azt fű nélkül is megtennék.

2013. júl. 6. 19:33
 28/33 anonim ***** válasza:

"És visszatérve, a fű és a kemény drogok között igen nagy az összefüggés. Először füvezel. Úgy érzed nem függsz tőle, azonban egyre gyakrabban, ha problémád van, a fűhöz nyúlsz majd. Aztán egy idő után "ütősebb" anyagra vágysz, mert a szervezetnek már nem elég a fű ereje."


Ez baromság. Minden az alkohollal meg a cigivel kezdődik. A fű után azért jön könnyebben a többi mert a legalitás határát ezzel léped át. Ha a fű is legális lenne akkor nem az lenne a vízválasztó.

2013. júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:

Kíváncsi vagyok hány ember ül füvescigi miatt. Tudom hogy börtön jár érte de érdekes módon k..rva sok a füves és mind szabadlábon van.

Az alkoholfogyasztást sokkal jobban ellenőrzik.

Azért megb@.sz a rendőr ha biciklire ülsz 1 sör után, közben mások meg kézről-kézre adják a füvet.

2013. júl. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 poiu ***** válasza:
Nekem van ismerősöm, akit egy feltételezett füves cigi miatt nagyon meghurcoltak.
2013. júl. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!