Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek, ha a KÚRIA a bankokat nem marasztalja el a devizahitelek ügyében? Újabb nagy tüntetések, polgári engedetlenség is várható?

Figyelt kérdés
Várhatóan sokan nem is akarnak majd fizetni?
2013. júl. 1. 16:08
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Léhmann György ügyvéddel nem is fog senki sem nyerni pert egyik bank ellen sem. A keresetei csapnivalóak, és akkor még finoman is fogalmaztam...
2013. júl. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Egyetértek aki 105 ezret a mai világban megengeghet magának...rendszeresen !!,az ne sírjon.


És ezeket segíti Orbán minden nap új- meg új lehetőségekkel.


Szégyenlheti magát a kormányoldal is.

2013. júl. 3. 15:26
 33/37 A kérdező kommentje:

Kisebb mozgolódás megvolt a döntés után.

Az Orbán házhoz vonult a tömeg,ahol a feleségnek elmondták a sirámaikat.

Egy demokráciában a birósági végzés után a miniszterelnöki házhoz vonulni.Mindenesetre érdekes fejlemény.

Lassan úgy néz ki,mintha Orbán lenne az "Isten", tőle várják sokan a csodát.A devizahitelesek tömege lesz Orbán magánhadserege.Isten "ostora."

2013. júl. 5. 13:50
 34/37 DukePool válasza:
Polgári engedetlenség nem várható. A termék hibás, devizahiteles vagyok. Forint hitelt akartam felvenni, mert annak az induló törlesztője 53.000 lett volna fix kamatozással 5 évre belőve, aztán kamat tárgyalás lett volna, de ez ütötte a fizetésem 30% át. És ezt túl kockázatosnak ítélték. Így a hitelem 44.000 Huf ról indult 2008 ban 10 éves futamidővel Az 53.000 6 hónap alatt meg is ütötte az árfolyam. 2008-2009 ben volt egy bankközi, és állami megállapodás melyet Csányi is aláírt meg több vezető politikus is, mely szerint ha elkezd elszállni az árfolyam a bankoknak kötelességük felhívni az adós figyelmét a várható következményekre, és ha szeretné díjmentesen átállítani forint hitelre. Erről mélyen hallgattak erről a dokumentumok 2013 ban láttak napvilágot. Jelenleg 90-100.000 huf közötti a törlesztő részletem a 4 M huf-t amit felvettem már régen visszafizettem, de jelenleg 5.300.000 Huf a tőketartozásom, kamatok nélkül. nekem még 5 év és letelik. De aki 20-25 évre vette fel az el fog vérezni, az arfolyam rögzítés csak a baj elodázása és aki belement az nagyot fog szívni mert a különbözet gyűlik. Én szerintem lejáratkor havi 120-150.000 Huf os havi törlesztőt lőttem be, de simán lehet több is. És mindez azért mert egy fiktív devizaügyletet tettek a szerződés mögé, ami sem szerződéskötéskor, sem törlesztési periódus alatt nem teljesül. Tehát ha a bank hasznát nézem az esetemben, akkor 5 év fix törlesztő HUF hitel esetén 5*12 hónap az 60*53.000=3180000 vagy átlagolom a jelenlegi folyamatosan növő árfolyamot mondjuk 60*80000=4800000 tehát eddig a bankot a fiktív üzlete miatt 1.600.000 Huf al fizettem túl. Mivel kiderült, a bank nem tud sem a folyósítás mögé CHF/JEN/EUR devizát tenni és a törlesztés mögé sem akkor az egész ügylet fiktív, és az árfolyam váltás mellé pedig gusztustalan. De nincs para hiszen minden adófizető állampolgár már devizahiteles lett mert bár mindenki tudja hogy ez egy hibás konstrukció, amit más államok már semmissé tettek, mégis az önkormányzatok, és egyházak devizahitelét már állami pénzekből piaci árfolyamon kiváltották, ami következménye az hogy máshonnan ez a pénz hiányozni fog. Tehát igenis fontos az hogy olyan döntés szülessen ami korrektr alapokra helyezi a hitelezést. Én vissza akarom fizetni a hitelem de ha havi 53.000 Huf-t fizetnék akkor több maradna nekem is másra és nem a gyermekem nyaralásán, a család étkeztetésén, és egyéb kiadások lefaragásán próbálnám ezt lefaragni. Továbbá ezzel beindulna a gazdaság is mert az emberek picit többet tudnának költeni egyéb dolgokra, ami munkahely teremtő is lehetne, és nem bezárt, és tönkrement cégeket termelnénk, nem tönkrement családokat, és segélyen élő valaha tisztességes állampolgárokat, akiket felszív a minimálbéres vállalkozó, vagy éppen elhagyja az országot. Apróbetús részről pedig csak annyit hogy én nem vagyok közgazdász, sem pedig jogász. A szerződésem el akartam vinni jogászhoz hogy nézze át, ezt nekem nem engedték, mindenféle határidőre, és éppen aktuális napi árfolyamváltozásra hivatkozva illetve arra hogy ez esetben 1 nap múlva új közgyejzői okirat kell mert már mások lesznek a számok az árfolyamváltozás miatt, így az összes papírt újra nekem kell megfinanszírozni, ha kell az ingatlan újra felmérését is... De én akkor még bíztam a bankrendszerben... hibáztam. De ha veszek egy lopott autót egy kereskedőtől és pár év múlva derül csak ki, és amikor jogi útra terelem a dolgot és a kereskedő nem tudja hitelt érdemlően bizonyítani honnan származik a gk. az nem elfogadható kifogás hogy aláírtam az adásvételit... ez igenis egy jogvita. Itt felelősségi hatáskörök vannak, mert ebbe a jogügyletbe közjegyzőket, és jogászokat vonnak bele akik a nevüket adják az ügylethez, mindezt azért teszik mert egy hitelt felvevő állampolgár nem kötelezhető arra hogy jogi, és számviteli vizsgát tegyen mert hitelhez szeretne jutni. Mellesleg a szerződéskötéskor derült ki hogy Deviza vételin folyósítottak, és Valuta eladásin kell törlesztenem. 2011 ben meg nem engedtek végtörleszteni mert banki sikkasztás, és hűtlen kezelés gyanúja merült fel. Jelenleg perben állok.
2013. júl. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyon konkrét ügy,nagyon hasznos a története.

Valóban a cél az lenne,hogy a visszafizetés lehetősége megtartása mellett az adósok azért élni is tudjanak ne csak megélni.Mert a megnövekedett törlesztőrészek miatt már a megélhetés is sok esetben veszélybe került,és akkor nem beszélek a 90 napon túli tartózók tömegéről.Ez az igazi nagy probléma.Külön kell tudni választani a rendszeresen fizetők körét a nem tudó,vagy netán a nem is akaró,és nem is tudó köröktől.Ezeket mind külön kell választani,és más-más lehetőséget kínálni ezen csoportok számára.

2013. júl. 7. 20:51
 36/37 anonim ***** válasza:

A Bankok ellen, ez jó vicc.


A bankokban nem hülye jogászok ücsörögnek, vagy vannak szerződésbe velük.


Jöhet ide L. György bácsika vagy bárki, maximum valami alamizsnát tudnak majd kicsikarni a bankoktól, de a devizásoknak jobb tartósan, igazi megoldással sosem fog születni.

2013. júl. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

ez volt az evezred csalasa..


http://www.youtube.com/watch?v=V1qsf5DLdTI

2013. nov. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!