Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az 1000 főnél kisebb lakónépes...

Az 1000 főnél kisebb lakónépességű településeknek miért van önálló önkormányzata? Ez nem gazdaságtalan?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy ilyen kis biszem-baszom településeknek miért van önálló önkormányzatuk. Nem gazdaságtalan ez a magyar államnak? Egyáltalán mi okból kaptak önálló önkormányzatot? Egy 900 fős település ha szerencsés, akkor csak-csak el tudja tartani valahogy magát, de a 100-200 fős kis falvak hogyan képesek kitermelni a fenntartásuk költségét?

Azt már végképp nem értem, hogy olyan kis településeknek, mint Iborfiának, hogy lehet önálló önkormányzata? Egyáltalán, hogy képesek összegyűjteni a képviselő-testület taglétszámát + a polgármestert és a fenntartási költségeket? Másrészt a magyar állam minek hagyja, hogy ilyen kis kihalófélben levő települések, amik egy focicsapatot éppen képesek kitenni kapjanak önkormányzatot?



#település #falu #focicsapat #önkormányzat #törpefalu #Iborfia #önálló önkormányzat #mini települések
2013. jún. 16. 13:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
12%
A 8-as nem erti hogy mi a különbseg a hivatal es az önkormanyzat között.
2013. júl. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
43%
szomszédos országokhoz viszonyitva sok önkormányzatunk van és sokba kerülnek lehetne ezen a téren sporolni, de minek ugysem költenék a pénzt gazdaságilag értelmes dolgokra
2013. júl. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
31%
Csak mellékesen; az önkormányzatot a falubeliek tartják el, hiszen a SZJA alapján történik a visszaosztás az önkormányzatoknak....
2015. máj. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen igazad van. Dániában ezt úgy oldották meg, hogy sok falunak van 1 önkormányzata, egy önkormányzathoz átlagosan 80 ezren tartoznak. Ez így sokkal hatékonyabb, ráadásul a közlekedés szervezése is jobban ki tudja szolgálni a helyi érdekeket, hiszen a falvakban kevesen dolgoznak helyben.


Nyilván a dán példa a másik véglet, mert a legtöbb nyugati országban valahol a kettő között van az átlagos önkormányzati méret.


Azt azért tudni kell, hogy rövidtávon nem járnának jól a falvak, ha valami hasonlót bevezetnénk, mivel központi forrásokat is kapnak a helyi önkormányzatok. Hosszútávon viszont egyértelműen jól járnának, már csak azért is, mert jóval több EU-s pénzt tudnának elnyerni a nagyobb önkormányzatok, arányaiban is.

2015. máj. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!