Az 1000 főnél kisebb lakónépességű településeknek miért van önálló önkormányzata? Ez nem gazdaságtalan?
Nem értem, hogy ilyen kis biszem-baszom településeknek miért van önálló önkormányzatuk. Nem gazdaságtalan ez a magyar államnak? Egyáltalán mi okból kaptak önálló önkormányzatot? Egy 900 fős település ha szerencsés, akkor csak-csak el tudja tartani valahogy magát, de a 100-200 fős kis falvak hogyan képesek kitermelni a fenntartásuk költségét?
Azt már végképp nem értem, hogy olyan kis településeknek, mint Iborfiának, hogy lehet önálló önkormányzata? Egyáltalán, hogy képesek összegyűjteni a képviselő-testület taglétszámát + a polgármestert és a fenntartási költségeket? Másrészt a magyar állam minek hagyja, hogy ilyen kis kihalófélben levő települések, amik egy focicsapatot éppen képesek kitenni kapjanak önkormányzatot?
teljesen jogos a kérdés. egyetértek vele. Minek?
Önkormányzatnál dolgozni "magyar" országon állati menő, és biztos megélhetés. a bürokrácia gépezete zakatol, nyeli a pénzt. Rend lehetne már ebben az országban...
Falusi létedre tudhatnád, hogy mennyire fontos egy falunak mondjuk egy hivatal.
Egyébként elmondanám, hogy az 4000-es település sem önfenntartó.
12:21!
Falusi létemre tudom, hogy a falvaknak teljesen fölösleges önálló önkormányzat. Meglátszik, hogy nem laksz falun.
De gazdaságtalan és java részben felesleges.
900 fős faluban lakunk.
Van a polgármester (főállásban) és 4 képviselő (tiszteletdíjjal)
Régebben körjegyzőségben voltunk, most a 2000 fő alatti település szabály miatt társultunk egy másik községgel (nem azokkal akikkel eddig körjegyzőségben voltunk)
A másik községben maradt minden (jegyző, alkalmazottak) ugyanúgy, mint tavaly.
Nálunk:
A körjegyző aljegyző lett (a társközségnél van a jegyző, nálunk az aljegyző)
A polg.m. hivatalból 1 fő átkerült a járásra, de vettek fel helyette egy másik főt.
Így az irodában maradtak 6-an. (építésügy nincs nálunk, iskolánk már nincs helyben, régebben felső tagozat volt, de pár éve az is a körzeti iskolában van, de nem abban a településben akikkel most társultunk)
Van kultúros, ifjúsági szakreferens (iskola nincs, az óvodában 2 csoport van, tavaly 3 gyerek született a falunkban), kézbesítő, takarítónő, és 1 fő aki a közmunkásokat "igazgatja"
Akik szorosan az önkormányzat alkalmazásában vannak:
Polgármester, jegyző, 6 "ügyintéző", 5 "egyéb"
(az óvoda tagóvoda, az ottani alkalmazottakat nem számoltam)
Van emlékművünk, aminek a parkját 10 éven belül "rendezték" (parkosítás, burkolás, díszvilágítás)
10 éven belül lett "főtér" (kikövezve, díszvilágítással); kiállító épület; díszudvar (díszburkolat, díszvilágítás, parkoló!); szabadidőpark (mesterséges tó, rajta híd, körbe sétány)
Igaz, a falu úszott az adósságban (most az állam átvállalta), tartozások mindenfelé, de az apparátus és a rongyrázás az megy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!