Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon működnek/működh...

Magyarországon működnek/működhetnek ilyen állatkínzó üzemek?

Figyelt kérdés

Itt egy videó amerikában hogyan bánnak a kiscsibékkel:

https://www.youtube.com/watch?v=JJ--faib7to erősen 18+


Itthon ugye az ilyen ipari feldolgozást tiltja a törvény? Vágtam már le tyúkot, de ez még nekem is sok. :/


2013. jún. 8. 22:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Na és?


Megesszük őket, ahogy a többi ragadozó állat is. Nem csinálják humánusabban mint a húsdaráló. Ezt humánusan csinálni amúgy sem lehet. Egy egészséges élőlényt nem lehet fájdalom okozása nélkül megölni. És nem mindegy, hogy a torkát nyiszálják el, vagy bedarálják, hisz a sorsa ugyanaz?


A csibének mindegy, hogy hogyan végzik ki, csak mi szörnyülködünk raja, hogy bánnak szegény csibékkel, mert olyan cukik... Ez a kevés olyan eset közé tartozik, amiről egyszerűen tényleg jobb ha nem tudsz...


Amúgy milyen humánus kivégzi módot javasolsz egy kiscsibének? Vagy szokjunk le az állatok megevéséről ,mert nekik nem esik jól. Egyes alternatív "kutatások" szerint a növények is éreznek, akkor a kenyérről meg a többi növényi eredetű táplálékról is leszokunk?


Marad a vízivás és a fényevés?

2013. jún. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nézd meg a dokumentum filmet, az csirkék ipari körülmények közt úgy nőnek fel hogy fényt sem látnak életük során...

Engem nem a csirkék halála zavar, hanem az ahogyan meghalnak.


Az hogy ott haldokoljanak a gép mellett mert teszem azt leestek, vagy csak félig darálta be őket a gép, az nem normális dolog már szerintem. Az antibiotikumon és hormonokon nevelt életképtelen állatok szintén egy elítélendő dolog szerintem. Ez nem modern gazdálkodás, ez csak gépesített állatkínzás húsgyártás céljából.

2013. jún. 17. 14:18
 13/16 anonim ***** válasza:
Évente 6-10 disznót öltem itthon a családnak.7 éve egyet sem.Boltban veszem.Így okés falun?
2013. jún. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne legyél már ennyire csőlátású. Az állatokat meg kell ölni, ráadásul a természetes élettartamuk töredékénél történik ez, 5-10% környékén.


Az, hogy TÉGED mi zavar, annak köze nincs ahhoz, hogy az állatot mi zavarja. Elárulom: az, hogy megölik, az, hogy oda hogyan jut el csak tizedannyira fontos.


Nincs olyan, hogy humánus gyilkosság, gyilkosság van. Ha te ezzel nem vagy oké, akkor ne egyél húst és állatoktól származó termékeket (mert megsúgom pl. a tej- vagy tojástermelésre tartott állatoknak százszor rosszabb sora van).


Felőlem ez rendben van, mert nem vagyok habzószájú vegán állati jogi aktivista.


Téged is csak a mellékes körülmények zavarnak, nem a gyilkosság gyakorlata, szóval arra az a megoldás, hogy nem nézel ilyen videókat youtubeon.

2013. jún. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Ezzel a logikával teljesen normális dolog embereket kínozni, úgyis meghalnának, teljesen ugyan az a kettő.


Nem normális az hogy a csirkék a saját szarjukban állva nőnek fel egy hanygafsznyi területen tízezren, egy napfény nélküli zárt helyen, és a terjedő vírusok ellen antibiotikummal tömik őket.


Mi szükség van erre ha lehetne korrekt módon is nevelni a csirkéket, disznót, csak mondjuk 30%-al többet kellene érte fizetni?

2013. jún. 17. 21:48
 16/16 A kérdező kommentje:

"habzószájú vegán állati jogi aktivista. " ez most komoly? Aki szerint nem normális az hogy az állattartást összekeverik az ipari kémiával + a gépesítéssel az már rögtön egy habzószájú sötétzöld?

Nagy gond van itt a fejekben, mindenki a mennyiséget helyezi a minőség elé, a profitot/olcsóságot a fenntarthatóság elé...

Nézzétek meg a dokumentum filmet, utána mondjátok hogy ez teljesen normális dolog amit csinálnak.

2013. jún. 17. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!