Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon működnek/működh...

Magyarországon működnek/működhetnek ilyen állatkínzó üzemek?

Figyelt kérdés

Itt egy videó amerikában hogyan bánnak a kiscsibékkel:

https://www.youtube.com/watch?v=JJ--faib7to erősen 18+


Itthon ugye az ilyen ipari feldolgozást tiltja a törvény? Vágtam már le tyúkot, de ez még nekem is sok. :/


2013. jún. 8. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

Nem értem a kérdést.


Azt kérdezed, hogy vannak-e csirkefarmok és csirkeneveldék nálunk is? Persze, hogy vannak.


Az, hogy ilyen modern gépekkel dolgoznak-e az más kérdés, de ettől még ott is ugyanúgy ledarálják vagy egyéb módon leölik a hím egyedeket, mint külföldön.

2013. jún. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Valószínű hogy itt is így csinálják, de az biztos hogy nem dolgoznék ilyen helyen...

Ez durva nem is bírtam tovább nézni, állatbarát vagyok ez van. Ha nem látom hogyan csinálják belőle a sütni valót akkor nincs gond. De ez így durva. Engem már az is megvisel ha le kell vágnom egy csirkét mert ha már kopasz és már megy a sütőbe azzal nincs baj. Csak akkor szakad meg a szívem ha elvágom a nyakát és ameddig megnem kopasztom. Ez van vannak olyan emberek akiket ez hidegen hagy, de vannak akiket nem. Tehát aki állatbarát és nem nézte meg nem ajánlom.

2013. jún. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ma már ilyen cégek látják el a falut is.Harminc éve a falusi mamák látták el magukat,a családot,meg a várost.Most meg marha nagy szám a Boldog Csirke Program.Kezdték ezt a téeszek,most a nagyvállalkozók meg a multik,a vidék meg megszűnik,feltöltődik INAKTÍV segélyezettekkel...
2013. jún. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát ha ezek modern gépek akkor a 11 századi kínzóeszközök is modern gépek.
2013. jún. 8. 22:56
 5/16 anonim ***** válasza:
Jó kérdező akkor menj le falura, hogy elvágják a tyúk tollát a nagymamák. Vagy kalapáccsal betörik a kutya fejét ha beteg vagy öreg.
2013. jún. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

csibeholokauszt

az ember nem ember

2013. jún. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Hosszú évtizedek óta csinálják a farmokon, most egyszerűen automatizálták. Amióta létezik az ipari hústermelés megölik a kakasokat és levágják a tyúkok csőreit, hogy ne csipkedjék egymást sebesre. Semmiben sem szörnyűbb ez, mint amikor kézzel csinálták, vagy amikor a mesebeli nagymama nevelgette a 10 tyúkocskáját. Tökmindegy, hogy ő tíz, a farmon meg 100000 csirkét vágnak le, a végeredmény ugyanaz és ha a csirke tudna beszélni, talán ezt emelné ki, nem azt, hogy mennyire tartja fontosnak a kényelmes életét, míg le nem ölik a természetes élettartamának az 5-10%-nál.


Legyél vegán, ha akarsz, részemről ez a gyakorlat rendben van.

2013. jún. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Vágtam már le csirkét, tudom hogy megy ez, de nekem az kiverte a biztosítékot mikor a félholt kiscsibe a gépek mellett ott szenved.


Amúgy nem tudom honnan vetted hogy falun agyonverik az öreg jószágot hobbiból.

2013. jún. 8. 23:50
 9/16 anonim ***** válasza:
A kiscsibék halála luxus ahhoz képest, amit oroszlántámadás esetén átél mondjuk egy elefánt.
2013. jún. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=qSrT5MTmR4g

Érdekes dokumentum film, nézze meg mindenki aki teheti és érdekli hogy honnan származik a hús amit leemelnek a boltban. Szerintem ez már bőven kimeríti az állatkínzás fogalmát, vagy ahogy a videóban említik: "ipari hústermelés".

2013. jún. 17. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!