Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A végrehajtó elviheti a...

A végrehajtó elviheti a feleségem ingatlanját, amelyben én nem vagyok tulajdonos, csak haszonélvező?

Figyelt kérdés

2013. jún. 5. 09:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja igen, autóhitelem van, amit egyedül én vettem fel, szóval a feleségemnek semmi köze hozzá.
2013. jún. 5. 09:35
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha házasság alatt lett felvéve a hitel, akkor a tartozás közös. Ha a ház különvagyon (házasság előtti, örökölt...), csak akkor árverezhet, ha nincs más közös vagyontárgy, ami fedezné.
2013. jún. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor sem.
2013. jún. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Újabban azt is nézik, hogy az ingatlan mióta kizárólagos tulajdona a feleségedé.

Ha a hitel felvételekor még közös vagyon volt, csak később lett a tulajdonjog teljes mértékben átírva az ő nevére, akkor úgy veszik, hogy ez nem más, mint vagyonmentés a részetekről, és az átírást töröltetik, azaz semmisnek veszik.

2013. jún. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az ingatlan soha sem volt közös tulajdon. Az örökségéből vette és kizárólag az övé.Most akkor végül is vihetik vagy nem? Köszi
2013. jún. 6. 01:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a hitel közös, akkor vihetik, és nem számít, hogy csak az egyik fél vette fel.

Csjt.: 30.§ (2) Bármelyik házastársnak a vagyonközösség fennállása alatt kötött, az előbbi rendelkezés alá tartozó visszterhes ügyletét a másik házastárs hozzájárulásával kötött ügyletnek kell tekinteni, kivéve, ha az ügyletkötő harmadik tudott, vagy a körülményekből tudnia kellett arról, hogy a másik házastárs az ügylethez nem járult hozzá. Ha azonban a házastárs az ügyletet a mindennapi élet szükségleteinek fedezése körében kötötte, a másik házastárs csak akkor hivatkozhat hozzájárulásának hiányára, ha az ügylet megkötése ellen az ügyletkötő harmadik személynél előzőleg kifejezetten tiltakozott.

2013. jún. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha az ingatlan mindig is kizárólagosan a nejed tulajdona volt, a hitelhez valóban semmi köze, akkor az ingatlanhoz nem nyúlnak.

Ezt úgy értsd, hogy a hitel-felvételkor ott ő nem szerepel még úgy sem, hogy adóstárs, vagy hasonló címen.


Az adóstársat a pénzintézetek abban az esetben "veszik elő", ha az, akinek a nevére a hitel szól, fizetésképtelenné válik. És amennyiben az adós (te) nem fizetsz, de az adóstársad (nejed) sem fizet, akkor nézik, hogy akár a te vagyonodból, akár az adóstárs vagyonából mit lehet vinni.

2013. jún. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát... Nem nyugtattatok meg teljesen. Mondjuk még nem tart itt az ügy szerencsére, úgy néz ki, hogy tudok egyezkedni a bankkal a hitel átütemezésére és ez alatt az idő alatt remélhetőleg munkát is találok. De jó tisztában lenni, hogy milyen forgatókönyvre számíthat az ember legrosszabb esetben. Egyébként a feleségem sem adóstársként sem más címen nem szerepel a hitelszerződésben. Azt mondjuk nem tudom, hogy lehet bizonyítani, hogy ő tiltakozott a hitel ellen és én az ő akarata ellenére vettem fel.
2013. jún. 6. 10:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!