Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Haszonélvező vagyok, a tulajdo...

Haszonélvező vagyok, a tulajdonos "kicsalta" a kulcsomat, hogyan juthatok be? Bővebbek alább.

Figyelt kérdés
Tulaj nem hajlandó vissza adni a lakáskulcsomat, amit jóhiszeműen adtam neki- ő kérte, de mint kiderült, kicsalta tőlem, valójában nem volt szüksége rá. Ingóságom a házban nincs azonban szeretnék mielőbb visszaköltözni. (azért jöttem el, mert tulajjal mély egyetértésben el akartuk adni a házat. Mint kiderült, onnantól, hogy eljöttem, ez már nem áll szándékában, a kulcs visszaadása szintén nem) Hogyan juthatok be? Úgy tudom, jogszerű, ha pl feltöröm a zárat- kell ehhez pl a rendőrség segítségét kérnem vagy megtehetem önállóan is? Támához értő szakemberek válaszát kérném, köszönöm.
2013. márc. 18. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Oda vagy bejelentve hatóságilag?
2013. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen.
2013. márc. 18. 18:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért előszőr tájékoztasd a rendőrséget a helyzetről.
2013. márc. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Haszonélvezeti jog magasabb mint a tulajdoni jog. Azt, hogy ki lakhat a lakásban vagy ki nem mindig a haszonélvező mondja meg. Így simán kihívhatod rá a rendőrséget.
2013. márc. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kérdés az, ki kell-e hívnom- vagy zárat törhetek egyedül is. Tulaj különben nem tartózkodik ott. Sem a kulcsom:S
2013. márc. 18. 19:26
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit lehet vagy mit nem, de odamész kihívsz egy lakatost megmutatod a lakcím kártyádat vagy bármi hivatalosat aztán lecseréli a zárat. Valaki kérdezi, akkor meg elvesztetted a kulcsot aztán kész.
2013. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Törd fel nyugodtan,még rendőr se kell .Minden jogod megvan rá.
2013. márc. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. márc. 18. 20:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!