Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Míg mamám él ő a haszonélvező,...

Míg mamám él ő a haszonélvező, én meg a tulajdonos, halála után én leszek mind a kettő?

Figyelt kérdés

Ezzel nem egészen vagyok tisztában.

Tudniillik sajnos a szüleim már rég nem élnek, és mamám nevelt fel, segített nekem. ÉS most öregségére természetesen én segítem, amivel csak tudom őt.

Nemrég a házát rámíratta, mert nem szeretné a lányának hagyni, mivel ő mindig csak meglopta őt, soha semmivel nem segítette.

A kérdésem az lenne, hogy ha esetleg mamám, mint haszonélvező netán megengedi nényémnek, vagy bármelyék gyerekének, hogy itt lakjon, majd nekik is lesz valami joguk a házban? Mert nem nagyon szeretném.


2012. szept. 5. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Mivel a mama a haszonélvező, ha megengedi valakinek, hogy odamenjen, mehet, de ettől az illetőnek semmi joga nem lesz. Te mind a kettő nem lehetsz. ha a mamával történne valami, a haszonélvezet a házon megszűnik, csak a tulajdonjogod marad. Senkinek sem lesz haszonélvezete.
2012. szept. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Magyarul,ha nincs külön végrendelet a ház teljes felszereléssel a tied lesz, kizárva ezzel mindenki mást.
2012. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Örökségül hagyta rám a házat.
2012. szept. 5. 20:41
 4/13 anonim ***** válasza:
Az előbb arról volt szó, hogy rádiratta. Egyébként örökségként nem hagyhatta rád, hiszen nem halt meg.
2012. szept. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, mint örökség rám iratta.
2012. szept. 5. 20:46
 6/13 anonim válasza:
100%
Ilyen nincs, könyörgöm. Vagy most rád íratta ( adás-vétel, ajándékozás ), vagy örökség és akkor csak halála után száll rád.
2012. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
61%
Ha pedig van egy lánya még, akkor ott a köteles rész...
2012. szept. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%
Gondolom öröklési szerződésről van szó?
2012. szept. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a rész nem világos, hogy hogy került a tulajdonodba a ház. Örökséged nem lehet, mert örökölni élö ember után nem lehet, a nagymamád meg még él.


Ami lehetöség van:

1. A házat neked ajándékozza. Ezt abban az esetben, ha az aláirástól számított 15 éven belül meghal, a többi törvényes örökös (másik gyerek) semmissé nyílvánittathatja. Ilyenkor a házat közösen öröklitek.

2. A házat eladja neked. Ebben az esetben a ház a te tulajdonod, és hacsak nem lehet bebizonyítani, hogy nem történt ténylegesen adás-vétel, más nem kap semmit a házból.

3. A nagymama köt veled eltartási szerzödést, ebben az esetben sem lehet megtámadni a te tulajdonjogodat.


A haszonélvezet csak annyit jelent, hogy amig a nagymama él, ott élhet, csak az lakhat ott, akit ö enged - és ez még a tulajdonosra is vonatkozik.

2012. szept. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, a 4. pont kimaradt:


4. A nagymama végrendeletben rádhagyja a házat, ebben az esetben a másik örökös kérheti, hogy neki adják ki a köteles részt, ez az örökség ráésö részenek a fele (tehát ha ketten örökölnétek, akkor neki a negyed ház járna).

2012. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!