Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az jogos védelmi helyzet-e,...

Az jogos védelmi helyzet-e, ha pl kihallgatáson rendőri brutalitás ellen védekezik valaki?

Figyelt kérdés

Azaz ha éppen nincs szerencséjük, és egy olyat fognak ki, mint én (fekete öv, harmadik dan), és hát kettővel azért még csak lábbal is elbánok könnyen.


na most engem ért egy jogtalan életellenes támadás, amely ellen én védekeztem.


Ilyen esetben egyáltalán elítélhet a bíróság?

Én úgy látom, a testi épségem elleni, sőt életellenes támadás megvalósul ilyenkor, és egyszerűen csak megvédem magam.


Ilyenkor jogilag rendben van, ha kifektetem mindkettőt, nem? Mert hogyan máshogy háríthatnék el egy támadást?

Vagy egyáltalán miért lennék köteles tűrni tétlenül egy támadást? Szerintem erre nem lehet kötelezni egyetlen állampolgárt se.

Nem?


2013. máj. 27. 09:57
1 2
 11/11 sni ***** válasza:
Ne haragudj, de te kezded olyan hülyeséggel, hogy ilyen helyzet előfordulhat! Hát ilyen jogállam, ahol már alapból így állsz hozzá a dolgokhoz!
2013. okt. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!