Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy bizonyos közösségi oldalon...

Kocsi Jenő kérdése:

Egy bizonyos közösségi oldalon üzenetben egyetlen egyszer megfenyegettem egy személyt, természetesen úgy hogy nem ismerem. Ezek után ő feljelentett. Ezért mit kaphatok?

Figyelt kérdés

Egyszer már beídéztek a rendőrségre, akkor elmondtam nekik hogy sajnálom és csak idegességembe írtam neki, viszont semmi olyan szándékom nem volt amivel valóra váltanám a fenyegetésemet.

Ezek után a mai napon kijöttek hogy holnap menjek be újra már gyanusitott ként leszek kihallgatva.

Az üzenetben csak annyi állt hogy 3 csúnya szóval szidtam a személyt és még annyit írtam hogy meg keresem és akkor a sz..t is kiverem belőle.

Mire számíthatok, kaphatok-e érte valamit? Esetleg mit kellene mondanom hogy vége legyen már. Fél éve történt a fenyegetés és csak egyszeri alkalom volt.



2013. máj. 15. 23:20
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Másrészt kérdezem én, te mit tennél ha a te családodban gyanusitanának meg zaklatásal és ezt úgy hogy nem is ismeri az illetőt, soha nem is beszélt vele csak annyi hogy eladta a dominó kártyáját és azzal valaki vissza élt?! Ezt meg spékelve azzal hogy a családodban akit gyanusitanak és 2 havonta kihallgatnak sulyos beteg, folyamatosan felidegesiti ezen magát amit nem szabadna ezt az orvos is meg mondta, mert ez álltal bármikor kaphat újra agyinfarktust ami már nem biztos hogy szerencsés lesz.

Szerintem ezek után a te agyad is elborulna és befenyitenéd az illetőt hogy álljon le a hülyeségével.

Természetesen beszéltem egy ügyvédel aki azt mondta menjek ki nyugodtan és tegyem meg a valomásom, ebből nem lesz semmi, mert ő is azt mondta hogy vicc az ilyen ember aki ilyenért valakit feljelent. Ráadásul nem történt meg semmilyen büncselekmény ezáltal hogy én egyszeri alkalommal meg fenyegettem egy levélben.

2013. máj. 16. 12:23
 12/18 anonim ***** válasza:
8%

Btk: 174. § Aki mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít......



Enézést, de interneten nincsen mást!!


Mert az a más lehet egy inteligens program is akivel beszélgetek!! Mesterséges inteligencia, annak meg nincsennek jogai.

2013. máj. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Valamit te fére értettél szerintem. Én nem kényszerítettem semmire sem, csak meg írtam neki hogy fejezze be a folyamatos hamis vádaskodást. Nem azt írtam neki hogy a feljelentést vonja vissza, hanem mivel a rendőrség semmit nem talált eddig még házkutatás során sem ezek után ő mindig kitalál valamit és folyamatosan hosszabitják a nyomozást ami igen csak időpocsékolás a részükről.

Az ilyet miért nem büntetik aki hamisan vádol meg valakit?

Más lenne ha személyesen fenyegettem volna meg, de interneten hagy nyilvánitsam már ki én a véleményemet.

Bár igaz ez Magyarország ahol az embernek nem sok joga van.

Én meg írtam neki akkor a levélben azt is hogy vállalom azt is hogy az itthoni gépeket átvizsgálják, de a kiesett időre kérni fogom a kárpotlást.

Egyébként egy nőről van szó aki azért csinálja a feljelentést, mert szerinte anyám a pasijával foglalkozott csak egy bökkenő van benne hogy a pasi kb. 20 éves amig anyám lassan 60 és itthonról évek óta nem mozdul ki mivel beteg. De ők még képet is vittek be a rendőrségre amin rohadtul nem anyám van, de ők mégis meg akarják magyarázni hogy az van.

Ilyennél persze hogy elborul az ember agya.

Abban biztos vagyok hogy nem kapok felfüggesztet büntetést, viszont a pénzbírságnak nem örülnék, örülök ha kajára össze tudom szedni a pénzt.

Na meg azt se szeretném ha egy ilyen miatt nem lehetnék egy ideig vagyonőr.

2013. máj. 16. 12:56
 14/18 anonim ***** válasza:
58%

A "fejezd be különben kereslek és akkor a sz.t is kiverem belőled" mégis mi, ha nem kényszerítés fenyegetés által (konkrétan nem írtad, de így nézhetett ki a levél + 3 szidalmazás)? Nem számít, hogy személyesen vagy távközlési eszköz útján, de mégis megfenyegetted. Ennek köze sincs a vélemény nyilvánításhoz!

Kirendelt ügyvédet az eljárás teljes költségével együtt a terhelt fizeti. Mivel ezt beismerted, és a másik fél is nyilván bemutatta a levelezést, ami közösségi oldalon (ezáltal is hozzád köthető) folyt így, egyértelműen bűnös vagy. Mégegyszer leírom, hogy ettől függetlenül nem kell komolyabb büntetésre számítanod.

"Másrészt kérdezem én, te mit tennél ha..."

Egyszer elmagyarázom neki érthetően, majd tiltólistára teszem és nem foglalkozom többet vele. Ám az biztos, hogy nem írnék fenyegető levelet.


Amit tehetsz, hogy tevékeny megbánást tanusítasz.

Nem büntethető, aki... bűntett elkövetését a vádemelésig beismerte, és közvetítői eljárás keretében a sértett által elfogadott módon és mértékben a bűncselekménnyel okozott sérelmet jóvátette.


#12: Menj játssz valami online játékkal és hanyagold a jogi kérdéseket míg nagykorú nem leszel!

2013. máj. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik értelmes válaszokat adtak. Meg volt a kihallgatásom és úgy néz ki sikerrel jártam. Nem fogadtam ügyvédet, bevalottam mindent és el mondtam hogy meg bántam az egészet és elnézést kérek érte a sértettől.

A rendörség azt mondta ez által nem fogok büntetést kapni és ha minden igaz akkor bíróság elé sem fog az ügy kerülni.

2013. máj. 16. 23:09
 16/18 anonim ***** válasza:

#12: Menj játssz valami online...Aldo Moro-sat?

Amikor elítélték, ős biztos meglepődött :DD

2013. máj. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
mákos :D
2013. máj. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

már fentem rád a fogam


Üdv

2013. máj. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!