Igaz, hogy bizonyos idő elteltével a tulajdon (ház, autó stb. ) az élettársé/házastársé is lesz?
Nem lesz az övé!
Viszont, ha már bepottyint egy-két gyereket, akkor gyakorlatilag nem lehet majd kipaterolni, ha megromlik a kapcsolatuk!!
Megtaláltam jobban megfogalmazva:
Az élettársak eggyüttélése alatt az általuk szerzett közös vagyonnak olyan arányban lesznek tuladjdonosai, amilyen arányban annak megszerzésében közreműködtek.
Köszönöm a válaszokat!
Na ja, 1-2 gyerek és örökre élvezhetjük a társaságát...
És ha az unokaöcséd szereti azt a lányt? Mi közötök ahhoz, hogy Ő mit csinál? A ház az övé. Felnőtt ember Társat választott. Vele él, talán örökké. Had rendelkezzen Ő a saját vagyonáról! Ha élettárs, vagy feleség, azt is az unokaöcséd dönti el. Ne féltsed őt! A döntéseiért is neki kell a következményeket vállalni. Az ilyen behatások biztos ronthatják a kettejük kapcsolatát, ha mindig piszkáljátok Őket. Két ember, külön kapcsolat, saját felelősség, a mai jogszabályok keretein belül.
A lényeg, hogy ne Te aggódj a vagyonáért. Az az unokaöcséd feladata. Akár mindenét odaadhatja a párjának.
Egyébként ne aggódj, ha szét tudnád robbantani a kapcsolatukat, akkor nem sok mindent vinne a lány.
Most fröcsögtem a rosszindulattól a válaszomban, de a kérdésben is volt belőle rendesen.
Házasságban 5 élettársi kapcsolatban 7 év után válik a vagyon közössé.Kivéve az örökség ,ami soha nem válik közös vagyonná.Tortúrás de megoldás ha bíróságon több tanúval tudja bizonyítani mi volt az övé a kapcsolat előtt.Ingatlannál persze bonyolítja a dolgot a ráfordított összeg.Legjobb papíron rögzíteni ki mit vitt a kapcsolatba.Jelen helyzetben élettársi kapcsolatról van szó és a hölgy nem dolgozik.Neki egyetlen "jövedelme" a háztartási munka értéke.Ha kenyértörésre kerül a sor bizony ezt is beszámítják mivel nem házasok.
A gyerek tulajdon jogot nem csak örökösödési jogot szerez.
Utolsó ez az 5-7 én már nagyon rég nem igaz, ilyen nincs.
Együtt élés alatt soha nem lesz semmi közös törvényesen. Házasságban pedig a házasság előtt szerzett vagyon soha nem lesz közös. Csak a házasság alatt szerzett vagyon lesz közös, de az nem hetek évek múlva hanem az igen pillanatától.
"A gyerek tulajdon jogot nem csak örökösödési jogot szerez."
Ezt nem értem?
Ha a gyerek a lakásba lesz bejelentve, attól még nem lesz tulajdonrésze. Válás esetén ha az Anyának ítélik a gyereket akkor nem maradhat férfi lakásában, mert az a férfi különvagyona. A gyereknek pedig semmi tulajdoni joga nem lesz, a lakásban addig amíg az apuka meg nem hal.
Már miért lenne?
Egyetlen gyereknek sincs tulajdoni joga a szüleik lakásában ha csak a szülők nem nekik vették meg.
Köszönöm a válaszokat!
Félreértés ne essék, nem akarom a kapcsolatukat tönkre tenni!!!
Nem attól félek, hogy valakivel, akit szeret megosztja mindenét! De jó emberismerő vagyok és nagyon kihasználás szaga ennek a kapcsolatnak a lány részéről. Ráadásul neki nem volt jó a szülői házban,mert a szülei dolgozni akarták küldeni.Így kapóra jött a költözés.
A házastárs különvagyonához tartozik:
- a házasságkötéskor megvolt vagyontárgy,
- a házasság fennállása alatt örökölt vagy ajándékba kapott vagyontárgy,
- a személyes használatra szolgáló és szokásos mértékű, mennyiségű vagyontárgy,
- a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy.
Az a különvagyonhoz tartozó tárgy, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, valamint a szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy helyébe lép, tizenöt évi házassági együttélés után közös vagyonná válik.
Így – mivel nem tartozik a fenti kategóriába – a különvagyoni ingatlan nem „válik” 15 év után közös vagyonná
Élettársi viszonynál nincs ilyen időkorlát, a feleknek bizonyítani kell azt, hogy ki mekkora jövedelemmel járult hozzá a közös élethez, valamint a közös beruházásokhoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!