Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos önvédelemnek számít?

Jogos önvédelemnek számít?

Figyelt kérdés

A napokban fogok venni gázpisztolyt. Váltok ki rá viselési engedélyt is.


Volt ma egy érdekes szituációm. Andrássy úton kerékpároztunk és be mertem szólni egy gördeszkás-görkoris csapatnak aki előttünk fogta a forgalmat (igen Andrássy, tehát a kocsi úton és nem a járdán)


Csávókám beért amikor a pirosnál álltunk azt nekiállt cibálni a táskámnál fogva és izmozva a sisakomra ütött, illetve szapult, hogy mit képzelek, hogy beszólok neki.

Nem voltam biztos benne, hogy nem fordul verekedésbe ott a kocsik között a lámpánál, persze ha beesik egy busz alá, akkor én vagyok a hibás.


Mennyire lenne jogos ha én egy ilyen esetben a képébe nyomnám a fegyveremet és távozásra szólítanám el? Ha nem teszi meg, akkor kezdetben max a levegőbe lövök egyet, hisz az első töltény biztonsági okokból riasztó szokott lenni a tárban. Ha utána se távozik, akkor képenpuffantom. Nem hiszem, hogy lövöldözésig fajulna egy ilyen eset, de érdekelne, hogy meddig lehet elmenni, mi számít jogos önvédelemnek.



2013. máj. 10. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Erre én is kíváncsi lennék, de gondolom valahogy fel kell előtte szólítanod. Utána viszont biztos, hogy rendőri intézkedés alá vonnak.

Ami még érdekelne, hogy hol, mennyiért, és milyen fegyót vettél?

2013. máj. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

elméletileg a gázfegyverrel ha "lelősz" valakit, azaz elgázosítod, akkor nem vagy köteles ottmaradni, elmehetsz azaz elmenekülhetsz. Erre való a gázfegyver, hogy időt nyerj a menekülésre. De én a kollégám által alkotott tapasztalatok alapján arra számítok, hogy nem kell "lelőnöm" senkit se. Ő neki se kellett idáig soha, pedig 4 éve van pisztolya.


A fenti esetnél az a gondom, hogy gyakorlatilag az autóúton kéne "lelőnöm" valakit az a para.


Ezt fogom venni, neki is ez van:

[link]


Majd mondani fogják sokan, hogy a forgótáras a jó önvédelemre és igazuk is van, mert abban ha elakad a töltény, akkor újratüzelsz és továbbforog.


Azért választom ezt a fegyvert, mert ijesztő, robosztus. Kollégámnak jó tapasztalata van vele e téren.


Természetesen fel kell szólítani.


Amúgy tervezem azt is, hogy beszerzek egy kamerás napszemüveget, hogy legyen bizonyíték róla ha megtámadnak.

2013. máj. 10. 17:32
 3/9 A kérdező kommentje:
jah még annyit, hogy nem vettem meg, pár hónapja tervezem, de most van az, hogy nem várok vele tovább, és 1-2 héten belül itt lesz az asztalomon.
2013. máj. 10. 17:36
 4/9 anonim ***** válasza:
thx
2013. máj. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a weboldalon lévő fegyver kétes kicsit, mert felül légfegyverként hivatkozik, de alul gáz-riasztó, ha innen akarnál venni, akkor érdeklődd meg előbb, én is így teszek majd.
2013. máj. 10. 18:32
 6/9 tetro ***** válasza:
26%

1. Francért kötekedsz, ha utána meg bajod van a pofonnal

2. Kíváncsi lennék hol fogod hordani a fegyvert bringán, hogy azonnal előtudnád kapni

3. Mire előveszed, már le is ütöttek, amilyen nyámnyila vagy

4. Ha az Andrássyn elkezdesz lövöldözni, mert valaki ráütött a biciklis sisakodra, akkor elmebeteg vagy

5. Úgy összességében szerintem nem úsznád meg felfüggesztettel. Aztán a börtönben lehetne anyázni, hogy te csak illemre akartad tanítani a mocskos gördeszkásokat egy pisztollyal.

6. Mi történt veled gyerekkorodban, hogy ilyen emberré váltál?

2013. máj. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1. Nem kötekedtem, jeleztem, hogy k.rva helytelenül cselekszenek amivel speciel veszélybe sodorják a szabályosan közlekedőket és feltartják a forgalmat.


2. Ez nem bringa kérdése, a bringa csak egy szituáció, a helyszín lehet egy sötét utca vagy a kocsi is (nem, nem a zárt kocsiban akarok lövöldözni).


3. Egyrészt gyakorlás kérdése, másrészt lesüt belőled az indulat, gondolom számodra az a férfias ha box viadalra hívom a támadót.


4. Ha elolvasod amit írtam, akkor felfoghatod, hogy a lövöldözést el akarom kerülni. Ha én elkaplak hátulról, akkor nem tudod megállapítani, hogy csak megcsapkodlak vagy meg is akarlak verni. Ott problémás a levezetésed, hogy nem utólag akarok védekezni, hanem megelőzni a tettlegességet.


5. Senki nem beszélt illemről. Semmi bajom a deszkásokkal, a járdán, vagy a járdán elhelyezett kerékpárúton. A problémám a támadó emberekkel van. A célom a támadás elhárítása.


6. Nah ez pl kötekedés...

2013. máj. 10. 19:38
 8/9 anonim válasza:
100%
Én azt mondom, hogy önvédelemre csak revolvert vegyél.
2013. máj. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha ráfogod az engedélyköteles fegyvert és nem is lősz vele...ha van engedélyed, akkor az semmi. Olyan mintha egy seprűnyéllal hadonásznál jogi szempontból...

Csak ne mondd hozzá, hogy fejbelőlek vagy hasonlók :)

2013. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!